تاریخ: 2016-09-19 شناسه خبر: 37270

بئاتریس ویو؛

اعجوبه پارالمپیک ریو ؛ دختر شمشیر زن بی‌دست

اعجوبه پارالمپیک ریو؛ دختر شمشیر زن بی‌دست

بئاتریس ویو دختر 19 ساله اهل ایتالیا است که علیرغم از دست دادن هر دو دست و دو پای خود در اولین تجربه حضور در بازی‌های پارالمپیک، موفق شد به نشان طلا دست یابد و به اعجوبه این رقابت‌ها بدل شود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بئاتریس ویو دختری ۱۹ ساله با چشمانی سبز و موهایی طلایی که اهل ایتالیا است. او زمان تولد هیچ مشکلی نداشت اما ۱۱ ساله بود که به بیماری مننژیت حاد مبتلا شد.

مننژیت به التهاب غشای محافظ پوشش مغز و نخاع گفته می‌شود که علل آن می‌تواند عوامل باکتریایی یا ویروسی باشد. قارچ‌ها و انگل‌ها هم می‌توانند به پیشرفت سریع این بیماری کمک کنند. حادترین نوع مننژیت ممکن است باعث مرگ فرد مبتلا شود. علائم آن بسیار به علائم آنفولانزا شبیه است.

او در سنین ۱۱ سالگی و دقیقا زمانی که هنوز از زندگی لذت نبرده بود به این بیماری دچار شد. پیشرفت بیماری در بدن بئاتریس ویو تا حدی بود که پزشکان راهی جز قطع کردن دو دست از بازو و دو پای او از زانو نداشتند.

بعد از این جریان سه ماه طول کشید تا با تمرین فشرده و پیگیری او به ورزش روی آورد. پس از آن با کمک پدر و مادرش برای او پروتزهای دست و پا تهیه کردند تا با وجود علاقه زیادی که به ورزش دارد کم کم روحیه‌اش را بدست بیاورد.

این دختر با حمایت والدینش هرگز نا امید نشد چرا که خانواده‌اش او را در مدرسه غیرانتفاعیِ مختص افراد قطع عضو، ثبت نام کردند. این نوجوان، رویایی بزرگ در سر داشت و به مدرسه رفت او هیچگاه دست از تلاش و کوشش برنداشت.

چند سال بعد در ایتالیا طی پژوهشی برای معلولان علاقمند به شمشیربازی ایمپلنتی تهیه شد تا کسانی که انگشت ندارند هم بتوانند شمشیر بزنند.

بئاتریس هم به این رشته علاقمند شد او در حالی که روی ویلچر می‌نشست، با استفاده از این ایمپلنت‌ها در اولین ماه سال ۲۰۱۰ میلادی شمشیربازی را شروع کرد. طولی نکشید قهرمانی او در مسابقات استانی و بعد از آن در سطح کشور سروصدای زیادی به پا کرد.

اعجوبه پارالمپیک ریو؛ دختر شمشیر زن بی‌دست

پیشرفت او در حدی بود که در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن به عنوان امید آینده مسابقات شمشیربازی در پارالمپیک بعدی، به حمل مشعل کاروان ورزشی کشورش کمک کرد. سال ۲۰۱۴ طلای رقابت‌های اروپایی و سال ۲۰۱۵ هم طلای جام جهانی را به خود اختصاص داد.

اعجوبه پارالمپیک ریو؛ دختر شمشیر زن بی‌دست

سال ۲۰۱۶ در رقابت‌های پارالمپیک لندن این دختر ۱۹ ساله به اعجوبه مسابقات شمشیربازی زنان در پارالمپیک ریو بدل گشت و در اولین حضور خود در این رقابت‌ها طلای ارزشمند پارالمپیک را به خود اختصاص داد. او همچنین در بخش تیمی هم به نشان برنز شمشیربازی دست یافت.

اعجوبه پارالمپیک ریو؛ دختر شمشیر زن بی‌دست

سخنگوی سازمان ملل بعد از موفقیت بئاتریس در پارالمپیک ریو گفت: او افتخار ورزش زنان ایتالیا است.

یک پاسخ به “اعجوبه پارالمپیک ریو ؛ دختر شمشیر زن بی‌دست”

  1. نازنین گفت:

    سلام این بانو عالیه ، من دارم دنبال زندگینامه ایشون میگردم ، خواهشاً اسمش رو هم بگین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.