تاریخ: 2016-09-24 شناسه خبر: 37600

همگام با ورزش بانوان؛

تاریخ‌سازی در سکوت/بانوان کشتی‌گیر افتخار آفریدند

دختران کشتی‌گیر در سکوت و به دور از غرور تمرینات خود را پیگیری کردند، بدون این که توقعی داشته باشند و تنها دلیل به جان خریدن تمرینات سخت و دور ی از خانواده، کسب پیروزی و مدال در رقابت‌های جهانی بود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ دختران آلیش کار ایرانی پیش از عید  تمرین‌های خود را برای حضوری موفق در مسابقات جهانی شروع کردند و چندین مرحله اردوی سخت را در شهرهای تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و کرج پشت سر گذاشتند؛ تیمی که از قهرمانان رشته‌های جودو و ووشو تشکیل شده بود و برخی از آنها بنابر دلایل شخصی از رشته خود جدا و به سمت کشتی رو آورده بودند و برخی نیز بعد از فعالیت کشتی زنان در ایران بعد از سالها به سمت علاقه خود رفته بودند.

تاریخ‌سازی در سکوت/بانوان کشتی‌گیر افتخاز آفریدند

شاید خیلی ها تصور این را هم نمی کردند که دختران ایرانی بتوانند روی تشک کشتی قرار بگیرند و حتی صاحب مدال و افتخار شوند اما این اتفاق سرانجام افتاد هر چند که این دختران در انزوای خبری فعالیت می کنند.

تاریخ‌سازی در سکوت/بانوان کشتی‌گیر افتخاز آفریدند

دختران کشتی‌گیر در سکوت و به دور از غرور تمرینات خود را پیگیری کردند، بدون این که توقعی داشته باشند و تنها دلیل به جان خریدن تمرینات سخت و دور ی از خانواده،  کسب پیروزی و مدال در رقابت‌های جهانی بود.

اردو های ملی پوشان آلیش
آنها یک بار در اولین حضور خود در رقابت‌های آسیایی کاری کردند کارستان و قهرمان قاره کهن شدند و این بار سودای قهرمانی در جهان را در سر می پروراندند. قهرمانی برای آنها دور از دسترس نبود و برای رسیدن به این هدف عرق‌ ریختند و تمرینات طاقت فرسا را پشت سر گذاشتند.

تاریخ‌سازی در سکوت/بانوان کشتی‌گیر افتخاز آفریدند

بانوان کشتی آلیش ایران در مسابقات جهانی افتخاری بزرگ را کسب کردند و در نخستین حضور خود، عنوان نایب قهرمانی جهان را از آن خود کردند؛ عنوانی که برای کشتی زنان ایران تاریخ ساز است و شیرینی آن کمتر از قهرمانی نیست.

پیش از حضور در مسابقات جهانی شاید انتظار توجه از مسئولان ورزشی کشور و حتی رسانه‌ها برای حمایت از این زنان کشتی‌گیر انتظار زیادی بود،  ولی کسب عنوان تاریخی نایب قهرمانی جهان را نمی‌توان نادیده گرفت و انتظار می‌رود از این دختران قدردانی در شان آنها به عمل آید.

دخترانی که با پرچم یا حسین بر روی سکو رفتند و علاوه بر قدرت نمایی زن ایرانی با حجاب اسلامی نام سالار شهیدان را به دنیا نشان دادند، بی شک ارزش کار آنها بسیار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *