تاریخ: 2016-09-26 شناسه خبر: 37936

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛

مسابقات ورزشی خواهران بسیجی در یاسوج برگزار شد

مسابقات ورزشی خواهران بسیجی در یاسوج برگزار شد

مسابقات ورزشی خواهران بسیجی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس به همت پایگاه مقاومت صدیقه اطهر (س) در یاسوج برگزار شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از خبرگزاری فارس، ظهر امروز مسابقات ورزشی خواهران بسیجی به همت پایگاه صدیقه اطهر (س) در یاسوج برگزار شد.

افروز فروزان در حاشیه برگزاری این مسابقات، اظهار کرد: زنان نیز پا به پای مردان در صحنه‌های مختلف انقلاب حضور داشته و فعالیت می کردند.

فرمانده پایگاه مقاومت صدیقه اطهر (س)، با بیان اینکه تعداد زیادی از شهدای زمان انقلاب زنان بودند، افزود: زنان در جنگ هشت ساله نیز به خوبی درخشیدند و پا به پای مردان مقابل دشمن ایستادند.

وی به حضور فعال زنان در زمان جنگ تحمیلی پشت جبهه اشاره کرد و گفت: زنان همه جای ایران به خصوص استان کهگیلویه و بویراحمد همواره در زمان جنگ در کنار رزمندگان حضور داشته و فعالیت می‌کردند.

این مسوول پختن نان، پختن غذا، دوخت لباس و آماده کردن وسایل رزمندگان را از مهم‌ترین فعالیت‌های زنان بیان کرد و گفت: به یاد دارم در زمان جنگ زنان هر محله در یک خانه جمع می‌شدند و سبدهای بزرگی نان محلی یا نان شیرین کنجدی درست می‌کردند و به جبهه می‌فرستادند.

فروزان بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی تاکید کرد و بیان داشت: اگر زنان ما امروز آزادانه در جامعه فعالیت می‌کنند، دختران ما با خیال راحت به مدرسه و دانشگاه می‌روند و امنیت دارند نتیجه نثار خون میلیون‌ها شهیدی است که جان خود را در این راه از دست دادند.

فرمانده پایگاه مقاومت صدیقه اطهر (س)، ادامه داد: در همین راستا پایگاه مقاومت صدیقه اطهر (س) نیز همگام با سراسر کشور برنامه‌های مختلفی را به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تدارک دیده است.

وی برگزاری مسابقات ورزشی ویژه خواهران بسیجی را یکی از برنامه‌های مهم این هفته عنوان کرد و بیان داشت: آیین تجلیل از برگزیدگان این مسابقات در آینده‌ای برگزار خواهد شد.

این مسوول حضور در رژه روز ۳۱ شهریور، شرکت در نماز دشمن‌شکن جمعه، شرکت در راهپیمایی خانوادگی و برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های ویژه هفته دفاع مقدس این پایگاه عنوان کرد.

فروزان در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کارگاه آموزشی «زن و خانواده» با همکاری کانون فرهنگی سلحشوران خط ولایت به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مسجد امام علی (ع) یاسوج خبر داد.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین برنامه‌هایی در تبیین نقش واقعی زنان و تحکیم بنیان خانواده‌ها موثر است، تصریح کرد: این کارگاه آموزشی روز سه شنبه، ۶ مهرماه با حضور بانوان و مادران برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *