تاریخ: 2016-10-03 شناسه خبر: 38354

صحبت های بانوی سنگنورد کشورمان پس از بازگشت از کانادا؛

فرناز اسماعیل زاده: مشکلم جذب اسپانسر برای مسابقات برون مرزی است

فرناز اسماعیل زاده

تامین هزینه تجهیزات سنگنوردی و اعزام به مسابقات برای ما ورزشکاران بیشتر از هر چیز دیگری سخت و دلهره‌آور است و من هنوز به دنبال جذب اسپانسر برای مسابقات سال آینده هستم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فرناز اسماعیل زاده بانوی سنگنورد کشورمان چند ماه پیش برای حضور در مسابقات سنگنوردی کانادا عازم این کشور شد. این ورزشکار ارزنده کشورمان روز چهارشنبه هفتم مهر پس از یک وقفه طولانی به کشور بازگشت. در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان برای اگاهی از برنامه های اسماعیل زاده در ایران گفتگویی را با وی ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است. در همایش TED کسانی که ایده‌های نو و جدیدی دارند و باعث تغییر در جهان می‌شود، انتخاب می‌کنیم و به عنوان سخنران دعوت می‌شوند.

فرناز اسماعیل زاده در ابتدا گفت: قرار بود تا سه هفته دیگر در مسابقات کاپ آسیا به میزبانی کره جنوبی شرکت کنیم که متاسفانه این رقابت ها لغو شد. مسئولان برگزاری مسابقات سنگنوردی با کره جنوبی به توافق نرسیدند. برنامه بعدی من در سال ۲۰۱۷ این است که به همراه شاگردانم تمریناتم را برای حضور در مسابقات لهستان آغاز کنم چرا که این مسابقات اهمیت بسیار بالایی دارد.

اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: زمانی که در کانادا بودم، شاگردانم را تنها نگذاشتم و از طریق شبکه های اجتماعی آموخته‌هایم را با آنها به اشتراک می‌گذاشتم. خوشبختانه شاگردانم در مسابقات آسیایی نوجوانان فینالیست شدند و یکی از آنها هم موفق به کسب مدال برنز شد که باعث افتخار من است.

وی افزود: احتمالا برای تمرینات دوباره به کانادا می‌روم اما به هیچ وجه قصد اقامت دائمی در این کشور را ندارم. البته در این مدتی که در کانادا بودم تجربیات زیادی را از بهترین‌های جهان در سنگنوردی بدست آوردم. به کانادا رفتم چون تعریف های زیادی از دیوارهای بلند و معروف این کشور برای سنگنوردان شنیده بودم. قهرمانان مطرح جهان در این کشور تمرین می‌کنند. اما دلیل اصل حضور در مسابقات بود که از چند ماه قبل رفتم تا بیشتر تمرین کنم.

بانوی سنگنورد کشورمان همچنین گفت: رشته سنگنوردی سختی‌های خاص خود را دارد من هنوز به دنبال پیدا کردن اسپانسر برای مسابقات سال آینده هستم. تامین هزینه‌های رشته سنگنوردی، اعزام به مسابقات برای ما ورزشکاران بیشتر از هر چیز دیگری سخت و دلهره‌آور است. برای اسپانسرینگ پیشنهاد داشتم اما در حد تامین پوشاک ولی بیشتر از این نه.

وی ادامه داد: وقتی تنها تمرین می‌کنم، رقیب یا مربی‌ای ندارم وضعیت سخت‌تر می‌شود و اینجاست که ما ورزشکاران برای خودمان انگیزه ایجاد کنیم. بعضی وقت‌ها دلسرد می‌شوم اما مسیری که در این ۱۳ سال تا به حال پیموده ام، منصرفم می‌کند.

اسماعیل زاده با تاکید بر اینکه فدراسیون نمی‌تواند ورزشکارانِ تمام رشته‌ها را برای اعزام به مسابقات برون مرزی حمایت کند افزود: رشته‌های زیادی مثل یخنوردی، سنگنوردی، کوهنوردی و … در فدراسیون صعودهای ورزشی فعالیت دارند. اصولا اینطور است که ورزشکار باید خودش حامی مالی کند. خوشبختانه الناز رکابی موفق شد برای پروازها اسپانسر پیدا کرد و بزرگ‌ترین مشکلش که اعزام بود، برطرف شد.

سایت ورزش بانوان امیدوار است تا هیچگونه محدودیتی در مسیر موفقیت بانوان ورزشکار کشورمان خصوصا کسانی که در رشته های سخت و انفرادی همچون سنگنوردی فعالیت دارند وجود نداشته باشد تا همواره بتوانند باعث افتخار  هموطنان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *