تاریخ: 2016-10-08 شناسه خبر: 38854

مدیر روابط عمومی فدراسیون سه گانه در گفتگو با سایت ورزش بانوان؛

در پوشش خبر حضور شیرین گرامی در مسابقات آمریکا ملاحظاتی داریم

شیرین گرامی

مایه خوشحالی ما است که یک بانوی ایرانی با حجاب کامل در مسابقات شرکت خواهد کرد منتها باید نحوه حضور او با اهداف جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد و تشخیص این امر نیاز به بررسی‌های کارشناسانه دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شیرین گرامی بانوی سه گانه کار ایرانی برای دومین بار به نمایندگی از ایران قرار است در مسابقات برون مرزی سه گانه بانوان شرکت کند. گرامی ساکن لندن است و این بار در مسابقات سه گانه هاوایی آمریکا موسوم به “مرد آهنین” شرکت خواهد کرد. اما نکته جالب اینجا است که سایت فدراسیون سه گانه این اتفاق بزرگ و پر اهمیت را در ورزش بانوان ایران پوشش خبری نداده است. در همین خصوص خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با مرتضی موسوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون سه گانه ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

مرتضی موسوی در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: خانم شیرین گرامی خارج از ایران زندگی می‌کند و یک ورزشکار آزاد به حساب می‌آید زمانی که تصمیم گرفت در این مسابقات شرکت کند ابتدا با فدراسیون تماس گرفت و برای حضور در مسابقات سه گانه هاوایی آمریکا به عنوان یک ایرانی اعلام آمادگی کرد. اما از آنجا که حساسیت روی اینگونه مسائل خصوصا در این روزها بالا رفته، فعلا در حال بررسی کامل و دقیق هستیم. منتظریم تا به نتایج دقیق و اطلاعات معتبر دست یابیم و اگر مثبت بود حتما به طور مفصل به آن می پردازیم.

موسوی در خصوص علت پوشش ندادن این خبر در سایت فدراسیون گفت: قطعا پوشش و حجاب اسلامی، نوع مسابقات، کشورهای شرکت کننده و عکس العمل خانم شیرین گرامی در مسابقات سه گانه هاوایی آمریکا مورد توجه مسئولان فدراسیون خواهد بود. ما گزارش کامل مسابقات را از طریق اتحادیه جهانی سه گانه دریافت و همه مسائل و حواشی را به طور کامل و با جزئیات دقیق بررسی و تحلیل می‌کنیم. به عنوان مثال برای ما مهم است که یک ورزشکار به نمایندگی از ایران در مسابقه کنار یک ورزشکار دیگر از رژیم اشغالگر قدس قرار نگیرد شاید خودش نداند که یک سه گانه کار اسرائیلی در کنارش ایستاده اما باید حساسیت های فدراسیون را در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: به هر حال مایه خوشحالی ما است که یک بانوی ایرانی با حجاب کامل در مسابقات شرکت خواهد کرد منتها باید نحوه حضور او با اهداف جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد و تشخیص این امر نیاز به بررسی‌های کارشناسانه دارد. با اینکه خانم شیرین گرامی تجربه قبلی هم از حضور در چنین مسابقاتی را دارد اما منتظر رسیدن به نتیجه‌های مذکور هستیم. در غیر اینصورت از پوشش اخبار در این خصوص صرف نظر می‌کنیم.

مدیر روابط عمومی فدراسیون سه گانه در پایان گفت: خوشبختانه وزارت ورزش هم در مورد این قضایا نظر مثبت دارد که بانوان ایرانی با پوشش و حجاب اسلامی در عرصه های ورزشی موفق عمل می‌کنند. امیدواریم که مشکلی نباشد تا این اخبار را به صورت مفصل و با حمایت کامل پوشش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *