تاریخ: 2015-07-16 شناسه خبر: 3893

تبدیل بوستان شاهد به پارک بانوان به زیبایی آن خللی وارد نمی کند

پارک بانوان

سالار احمدزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید براینکه کرمانشاهیان از بوستان شاهد خاطره ای شیرین در ذهن دارند افزود: در گذشته به دلیل عدم شفاف سازی، شهروندان براین گمان بودند که ایجاد پارک بانوان کاربری بوستان شاهد را دستخوش تغییر می کند.

وی با اشاره به اخذ مصوبه برای ایجاد این پارک ادامه داد: با برگزاری جلسات متعدد با مدیران فنی شهرداری و دیگر کارشناسان مربوطه و همچنین بازدیدهای میدانی، شفاف سازی لازم صورت گرفت و مصوبه احداث پارک بانوان با رعایت حفظ کاربری و زیبایی این بوستان گرفته شد.

به گفته احمدزاده، مکان یابی پارک بانوان از بخش میانی در بوستان شاهد آغاز می شود که علاوه بر حفظ بوستان، دیگر قطار سبک شهری برآن اشراف نداشته و بانوان می توانند در فضایی امن به ورزش بپردازند.

احمدزاده تصریح کرد: ساخت پارک بانوان از بخش میانی موجب می شود که مسافران باز هم بتوانند در ورودی بوستان شاهد در ایام بهار و تابستان چادر بزنند و در کنار طبیعت دوستان از امکانات رفاهی و فضای سبز آن استفاده کنند.

وی به خدمات مثبتی که در سه ماه نخست سال جاری در بخش مدیریت شهری انجام شده اشاره کرد و گفت: عرشه گذاری قطار سبک شهری از جمله این خدمات است.

وی در خصوص پروژه پل قوسی نیز گفت: بهره برداری از این پروژه ماه ها به تاخیر افتاده بود به گونه ای که شهروندان از افتتاح آن مایوس شده بودند و به تدریج شاهد فرسودگی و پوسیده شدن سازه های اولیه این پل شده بودیم.

احمدزاده تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده توسط شورای شهر و شهرداری از ابتدی سال، کم تر از سه ماه شاهد به بهره برداری رسیدن این پل شدیم که در نوع خود کم نظیر است.

وی از پروژه بزرگ بزرگراه خلیج فارس به عنوان کمربندی شهری یاد کرد و افزود: این بزرگراه در کاهش بار ترافیکی قسمت جنوبی خیابان کسری نقشی بارز دارد و نزدیک به 25 تا 30 درصد ترافیک در این منطقه را کاهش می دهد.

احمدزاده با اشاره به ترافیک بالا و سردرگمی رانندگان در این منطقه گفت: با ایجاد این بزرگراه به آسانی مسیری برای دسترسی از سمت شهرک متخصصین و زیباشهر به سمت سراب قنبر و ورود به بزرگراه شرقی مهیا می شود.

** ساماندهی بافت های فرسوده شهری به همراه ساماندهی آبشوان

رییس شورای اسلامی شهر کرمانشاه از ساماندهی پروژه آبشوران با همکاری اداره آب منطقه ای استان یاد کرد و افزود: به هنگام ساماندهی این پروژه شاهد بازسازی بافت های فرسوده ای که در مسیر آبشوران قرار گرفته اند بودیم.

وی با تاکید براینکه منازل مسکونی که در مسیر آبشوران قرار گرفته اند قبل از اجرای این پروژه با مشکلات بیشمار بهداشتی مواجه بودند، ادامه داد: جداسازی فاضلاب شهری از آبشوران یکی دیگر از ماموریت های شورا و شهرداری است که بی شک با تعامل دستگاه های مربوطه و خدمات رسان میسر می شود.

** تبدیل کرمانشاه به منطقه امن سرمایه گذاری

این مسوول با تاکید براینکه تلاش ها و طرح هایی برای جذب سرمایه گذار در کرمانشاه وجود دارد، اظهار کرد: کرمانشاه باید به منطقه ای امن برای جذب سرمایه گذار تبدیل شود.

احمدزاده از عدالت محوری و توزیع یکسان خدمات شهری به عنوان هدفی دیگر یاد کرد و افزود: پیگیر مقوله پارکینگ های طبقاتی در کرمانشاه هستیم و در سال گذشته به همراه جلسات برگزارشده با استاندار درصدد راهکارهایی برای جذب سرمایه گذار با هدف ایجاد سیتی سنتر در کرمانشاه برآمدیم.

احمدزاده یادآور شد، این امر با توجه به نقاط کم ترافیک و در دسترس بودن مسیر جاده ای مکان یابی می شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.