تاریخ: 2015-07-17 شناسه خبر: 3968

اسلالومی ها یک عاشق واقعی اند

ورزشبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم ملی اسلالوم ایران بامداد سه شنبه 30 تیرماه راهی رقابت های جهانی فرانسه می شود.

منیره نصر، رکسانا رازقیان و شقایق سید یوسفی سه قایقرانی هستند که بعد از پشت سر گذاشتن 9 اردو در رودخانه های کرج و منجیل برای اولین تجربه جهانی به شهر “پو” می روند.

کتایون اشرف سرمربی این تیم هم که یکی از شناخته شده های جهانی است و به تازگی جایزه پاروی طلایی را از فدراسیون جهانی دریافت کرده است تنها برای کسب تجربه تیمش را راهی این کشور می کند.

وی در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: برای برداشتن گام بلند به فرانسه می رویم تا با کوله بار تجارب از قهرمانان ارزنده خود را برای درخشش در آسیا آماده کنیم.

ادامه این گفتگو در ذیل آمده است:

*از وضعیت اردوی تیم ملی بگویید.

تمرینات خوبی را داشتیم و روی تکنیک های ویژه ای کار کردیم. در این 9 اردو که رودخانه های کرج و منجیل میزبان آن بودند و قایقرانان در پیست های طبیعی تمرین کردند. ولی در فرانسه باید ملی پوشان در پیست مصنوعی به رقابت بپردازند که به همین منظور برای برپایی اردو دو هفته ای و زودتر راهی این کشور می شویم تا آنها با شرایط پیست آشنا شوند.

*اولین حضور جهانی را چطور ارزیابی می کنید؟

حضور در جهانی کار کمی نیست. همین که بازیکن این شجاعت را پیدا می کند در کنار قهرمانان برتر و در یکی ازسخت ترین پیست های جهان به آب بزند برای ما مهم است. انتظاری که من از آنها دارم کار خوب و حضوری با مهارت های بالاست. چرا که این پیست مصنوعی است و هر قایقران در دقیقه باید 25 چالش را بگذراند. پسدانید آنچه که اتفاق می افتد یک قدم بزرگ برای بانوان است.

*پس با این شرایط نباید انتظار کار خارق العاده و کسب مدال را از بازیکنان انتظار داشت، پس هدف اصلی چیست؟

رفتن تیم به فرانسه و رقابت در کنار قهرمانان بزرگ جهان کار ما را در آسیا راحت تر می کند. هر چند ژاپن و چینی ها در جمع 5 تیم برتر جهان هستند ولی تجربه جهانی شرایط را برای آینده راحتتر می کند.

*خودتان به عنوان مربی چه نظری دارید؟

خودم خیلی هیجان زده هستم. چرا که تک تک تجربه ها و لحظاتی را که در آبهای خروشان پارو زدم به هنگام آموزش برای تیم بکار بردم. ما وقتی در اینچئون مدال بدست آوردیم شروعی دوباره را برای آبهای خروشان رقم زدیم. اکنون فرانسه هم گام ما را برای جهانی لندن آماده تر می کند.

*چرا تیم را سه هفته زودتر می برید!

دو هفته اردو داریم. بعد از آن هم در یک هفته مانده به رقابت های جهانی پیست زمان بندی می شود و در آن موقع ملی پوشان در زمان های کوتاه تمرین می کنند اما می توانند با نحوه تمرین بزرگان آشنا شوند. و ز لحاظ روحی هم خود را برای رقابت جهانی آماده می کنند.

*در ایران برای این رشته امکانات کامل است؟

متاسفانه در ایران نه پیست خوبی داریم و نه رودخانه ی پرآبی که بتوان از آن بهره مفید برد. تمام فعالیت این رشته شده منجیل و رودخانه کم آب کرج.

*به نظر شما توجه به اسلالوم راضی کننده است؟

این رشته آدم های خاص را می طلبد. افرادی که عاشق طبیعتند اما بیشترین درگیری شان هم خود طبیعت است. قایقرانان صدای آب های رودخانه هستند و چون پیستهای اسلالوم اغلب در رودخانه های پرآب و دور از مرکز است و مردم بومی هم پذیرای این ورزشکاران نیستند پس این افراد هم اخلاق های خاصی پیدا می کنند. اسلاومی ها واقعا” عاشقند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.