تاریخ: 2016-10-19 شناسه خبر: 39693

سه بدمینتون باز به مسابقات بین المللی مجارستان اعزام می شوند

سه بدمینتون باز به مسابقات بین المللی مجارستان اعزام می شوند

نایب رئیس زنان فدراسیون بدمینتون گفت: مسابقات بدمینتون بین المللی مجارستان اوایل آبان ماه در بوداپست برگزار می شود و سه بدمینتون باز به مسابقات بین المللی مجارستان اعزام می شوند

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از ایرنا؛ فریبا مددی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: این رقابت ها در رده بزرگسالان برگزار می شود و یکی از مسابقات مهم رشته بدمینتون است و بر این اساس سه نفر از بدمینتون بازان زن ایرانی نیز در این رقابت ها شرکت می کنند.
وی افزود: اردوهای آماده سازی تیم ملی از اوایل سال جاری آغاز شده که شامل چهار مرحله اردو بوده است و آخرین مرحله آن امروز (۲۸ مهرماه ) در اراک پایان می یابد.
مددی گفت: درست است که نفرات اعزامی به مسابقات بدمینتون بین المللی مجارستان انتخاب شده اند، اما قرار است از این بازیکنان تست آمادگی جسمانی گرفته شود و اگر بدمینتون بازی نتواند حدنصاب لازم را در این بخش بگیرد قطعا به مجارستان اعزام نمی شود.
این مسئول بدمینتون زنان در خصوص استعداد یابی این رشته برای دختران گفت: خوشبختانه کمیته استعداد یابی ما از سال ۹۰ راه اندازی شد و همه ساله جشنواره استعداد یابی را برگزار کرده ایم و درحال حاضر ۴۰ بدمینتون باز نوجوان و جوان مستعد زیر نظر فدراسیون در شهرستان های مختلف در حال تمرین و آماده سازی هستند.
وی ادامه داد: فریبا جلالیان سرمربی سابق تیم ملی بدمینتون زنان رئیس کمیته استعدادیابی است و پنج مربی برتر دیگر نیز وی را در این زمینه یاری می کنند.
مددی اضافه کرد: وقتی در هر جشنواره برترین ها انتخاب می شوند، فدراسیون از هیات های استانی می خواهد تا بهترین مربیان را برای آموزش بازیکنان مستعد معرفی کند و وقتی این بازیکنان به اردوی تیم ملی دعوت شوند از مربی خود آنان خواسته می شود تا آنان را در اردوها همراهی کنند.
نایب رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: افراد مستعد از بین سنین ۸ تا ۱۲ سال انتخاب می شوند تا پس از آموزش های لازم بتوانند در تیم های نوجوانان و جوانان بازی کنند و پشتوانه خوبی برای تیم ملی باشند.
تیم ملی بدمینتون زنان ایران با هدایت سحر زمانیان به مسابقات بین المللی مجارستان اعزام می شود و ثریا آقایی، سارا دلاوری و یسری بیگی ملی پوشان اعزامی به این رقابت ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.