تاریخ: 2016-10-24 شناسه خبر: 40058

روئینگ سواران زن ایران به اردو دعوت شدند

روئینگ سواران زن ایران به اردو دعوت شدند

سرمربی تیم ملی روئینگ زنان ایران از دعوت سه روئینگ سوار به اردوهای تیم ملی در بخش یک نفره و دو نفره خبر داد و گفت: اردوی آماده سازی تیم ملی روئینگ به منظور حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا از فردا - یکشنبه - آغاز می شود و تا دو سال آینده ادامه دارد.

به گزارش سایت ورزش باوان به نقل از ایرنا ؛ افشین فرزام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اردو تا حضور تیم ملی در سه رویداد مهم رقابت های روئینگ قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان و بازی های آسیایی ۲۰۱۸ که هر سه در تابستان ۹۷ برگزار می شود، به صورت پیوسته ادامه دارد.
وی ادامه داد: در این اردو مهسا جاور پارو زن المپیکی ایران، نازنین ملایی دارنده نخستین مدال طلای روئینگ زنان کشور در قهرمانی آسیا و نازنین رحمانی سومین پاروزن برتر روئینگ کشور حضور دارند. البته تلاش می کنیم یک تا دو نفر دیگر را نیز با هماهنگی کمیته های فنی و استعدادیابی فدراسیون به اردوی آماده سازی دعوت کنیم.
سرمربی تیم ملی روئینگ زنان ادامه داد: برنامه های آماده سازی تیم ملی به تایید کمتیه فنی فدراسیون رسیده و ما بر اساس این برنامه ها کار آمادگی تیم را پیش می بریم.
وی برگزاری اردوهای تدارکاتی زمستانی در کشورهای جنوب شرقی آسیا یا کشورهای اروپایی را در زمستان ۹۵ و ۹۶ از جمله برنامه های فدراسیون و کادر فنی برای ارتقا سطح آمادگی ملی پوشان عنوان کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا دو مدال برنز اینچئون کره در سال ۲۰۱۴ را خوشرنگ تر کرده و از نظر کمی نیز تعداد آنها را افزایش دهیم.
فرزام، کسب مدال های خوشرنگ در جریان مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ را از دیگر اهداف مهم تیم ملی روئینگ زنان عنوان کرد و گفت: تمرینات تیم ملی روئینگ زنان در رشته یک نفره سبک و سنگین وزن و دو نفره به مدت دو سال ادامه می یابد تا بازیکنان با شرایط بدنی، روانی و فنی بسیار بالا در مهم ترین رویدادهای این رشته در تابستان ۲۰۱۸ برسند.
به گفته فرزام، سطح فنی روئینگ زنان کشور در فاصله دو المپیک لندن و ریو افزایش یافته است. سولماز عباسی با کسب مدال برنز موفق به کسب سهمیه المپیک لندن شد و مهسا جاور با مدال نقره آسیا سهمیه المپیک ریو را کسب کرد که این موفقیت ناشی از برگزاری اردوهای آماده سازی بهتر و بیشتر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *