تاریخ: 2016-10-24 شناسه خبر: 40087

نقل و انتقالات لیگ برتر والیبال بانوان؛

جنجال تیم تازه وارد بانک سرمایه برای جذب دختران والیبالیست

محمود افشاردوست

تیم تازه وارد بانک سرمایه به لیگ برتر والیبال بانوان کشور هم طبق اساسنامه فدراسیون والیبال تنها می‌تواند ۵ بازیکن از سوپر لیگ و ۵ بازیکن هم از لیگ دسته یک جذب نماید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ خبرگزاری فارس گفتگویی را منتشر کرد مبنی بر اینکه تیم بانک سرمایه که به تازگی برای حضور در سوپر لیگ والیبال بانوان اعلام آمادگی کرده، با هشت والیبالیست سوپر لیگی قرارداد بسته است. در صورتی که قانون فدراسیون به تیمی که از دسته یک سهمیه حضور در سوپر لیگ را گرفته، یا امتیاز یک تیم را دریافت کرده و برای حضور در سوپر لیگ اعلام آمادگی می‌کند، مجوز جذب بیشتر از ۵ بازیکن سوپر لیگی و ۵ بازیکن از دسته یک را نمی‌دهد. در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

افشاردوست در ابتدا گفت: طبق اساسنامه فدراسیون که شامل تمام تیم‌ها می‌شود هر تیمی که از دسته یک به سوپر لیگ می‌آید و یا امتیاز تیم دیگری را دریافت می کند، قاعدتا می‌تواند ۵ بازیکن از سوپر لیگ و ۵ بازیکن هم از دسته یک بگیرد. البته اختیار با خودشان است و در صورت تمایل هر ۵ بازیکن را می‌توانند از یک تیم سوپر لیگی بگیرند.

دبیر فدراسیون والیبال ادامه داد: اصلا امکان ندارد که ۸ بازیکن از سوپر لیگ جذب و قرارداد آن را در فدراسیون ثبت کند. اگر هم باشگاه بانک سرمایه با بازیکنان سوپر لیگی قراردادی خلاف با این قانون بسته باشد، بالاخره باید آن را جایی ثبت کند اما این قرارداد نه در هیئت استان و نه در فدراسیون والیبال ثبت نمی‌شود و تنها قرارداد آنها با ۵ بازیکن سوپر لیگی پذیرفته می‌شود؛ قاعدتا ما بقی قراردادها لغو خواهد شد این قانون و اساسنامه فدراسیون است و غیر قابل تغییر.

وی همچنین گفت: هر کسی که به عنوان مربی با فدراسیون همکاری می‌کند قاعدتا باید بخش نقل و انتقالاتِ اساسنامه فدراسیون والیبال را مطالعه کرده باشد. البته باید متذکر شوم این قانون برای تیم‌هایی که قبلا در لیگ برتر والیبال حضور داشتند طور دیگری است یعنی اجازه جذب ۴ بازیکن از سوپر لیگ و ۴ بازیکن از دسته یک را دریافت می‌کنند.

افشاردوست در پایان گفت: البته زمانی این خبر صحت خواهد داشت که قراردادهای مذکور در هیئت والیبال استان ثبت و به فدراسیون ارجاع شود اما تا این لحظه چیزی ثبت نشده. امکان دارد باشگاه بانک سرمایه با حتی ۱۵ بازیکن سوپر لیگی برای بستن قرارداد مذاکره کرده باشد اما تنها ۵ قرارداد در فدراسیون ثبت خواهد شد.

گفتنی است؛ قرعه کشی رقابت های لیگ برتر والیبال بانوان هشتم آبان ماه برگزار خواهد شد و باشگاه بانک سرمایه با سرمربی گری میترا شعبانیان برای حضور در این دوره از مسابقات سوپر لیگ والیبال بانوان اعلام آمادگی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *