تاریخ: 2015-07-19 شناسه خبر: 4020

جدی گرفتن علائم هشداردهنده بیماری آب سیاه چشمی

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ محمد کی‌پور اوپتو‌متریست در خصوص بیماری آب سیاه چشم گفت: بیماری آب سیاه از جمله بیماری‌های شایع چشمی در جهان است که منجر به آسیب‌رسانی عصب بینایی می‌شود و در صورتی که این بیماری ادامه‌دار باشد فرد تا مرز نابینایی پیش خواهد رفت.

وی پیرامون سن ابتلا به بیماری آب سیاه تصریح کرد: این بیماری در افراد بالای 40 سال دیده می‌شود و باید در این افراد وضعیت فشار چشم و شبکیه چشم مورد سنجش قرار بگیرد.

این اپتو‌متریست با اشاره به اینکه علائم ابتلا به این بیماری پس از 40 سالگی ظهور می‌یابد، افزود: سوزش، تاری‌دید، دوبینی، تغییر رنگ عنبیه و مشاهده تصاویر به صورت هاله مانند از جمله علائم هشداردهنده ابتلا به بیماری آب سیاه چشم است.

کی‌پور با بیان اینکه علل مختلفی منجر به ابتلا به این بیماری می‌شود، اظهار کرد: وارد‌شدن ضربه به چشم، مصرف بی‌رویه داروهای ضد‌التهابی مثل انواع کورتون‌ها عدم انجام فعالیت بدنی و رعایت نکردن رژیم‌غذایی از جمله عوامل زمینه‌ساز این بیماری است.

وی در رابطه با روش‌های درمانی این بیماری خاطرنشان کرد: در این بیماری پیشگیری بسیار موثرتر از درمان است اما درمان‌های دارویی و جراحی در جهت پیشگیری از آسیب‌های احتمالی موثر است. همچنین جراحی لیزری در درمان آب سیاه از نوع زاویه باز کاربرد دارد.

منبع : باشگاه خبر نگاران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.