تاریخ: 2015-07-19 شناسه خبر: 4049

مدال طلای محمدیان در کشتی آزاد

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از ایسنا ؛  بیستمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام استفان سرکیسیان روزهای 27 و 28 تیرماه در سالن میکا شهر ایروان پایتخت ارمنستان برگزار می شود.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 97 کیلو گرم محمد حسین محمدیان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم برابر ماگومد گادجی ناراو از مقدونیه با نتیجه 12-10 به برتری دست یافت. محمدیان در مرحله یک چهارم پایانی مقابل یوگنی کولومیتز از روسیه با نتیجه 7-1 پیروز شد. کشتی گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی وین میچالاک از آمریکا را 9-3 شکست داد و به دیدار پایانی راه یافت. وی در دیدار فینال پاولو اولینیک نفر سوم جهان و اول اروپا (2013) از اوکراین را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید.

بهنام احسان پور کشتی گیر وزن 61 کیلوگرم کشورمان که در وزن 65 کیلو گرم به میدان رفته بود،نیز ابتدا مقابل اول منگی مورتای از روسیه با نتیجه 6-5 مغلوب شد و با توجه به صعود حریف روسی به فینال کشتی گیر کشورمان پس از حضور در شانس مجدد ابتدا کنستانتین خابالاشویلی از گرجستان را 3 بر صفر شکست داد و به دیدار رده بندی رسید وی در این دیدار نیز با نتیجه 7 بر 2 تیتال دزافاریان از اوکراین را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید. دیگر برنز این وزن را الوکمان ممدوف از قرقیزستان تصاحب کرد، در مسابقه فینال دیوید صفریان برابر اول منگی مورتای از روسیه با نتیجه 6-3 به برتری دست یافت و مدال طلا را به گردن آویخت.

در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری پس از استرحت در دور اول، در مرحله بعد مقابل اول آرتیش از روسیه با نتیجه 4-0 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر روسیه در دور بعد مقابل هم وطن خود، اطری از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن خینجا گوشویلی از گرجستان با پیروزی مقابل اول هوریش دوندوک از روسیه به مدال طلا دست یافت. مدال های برنز این وزن به گاریک بارسقیان از ارمنستان و اسمات نادربیک الو از قرقیزستان رسید.

در وزن 74 کیلو گرم که نماینده ای از کشورمان حضورندشت؛ دیوید تیلور از آمرکیا و کاخابرهوژبتی از روسیه به فینال راه پبدا کردند که در پایان دیوید تیلور با شکست حریف خود به مدال طلا رسید. همچنین گیا چیخلادزه از اوکراین و گریگور گریگوریان از ارمنستان به مدال برنز دست یافتند.

مسابقات چهار وزن دوم فردا یکشنبه از ساعت 10 صبح به وقت ارمنستان برگزار خواهد شد و علیرضا کریمی تنها نماینده کشورمان است که در وزن 86 کیلو به روی تشک خواهد رفت.
برچسب ها: مدال طلا ، محمدیان ، تورنمنت ، کشتی آزاد ، ارمنستان

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.