تاریخ: 2016-11-01 شناسه خبر: 40535

شادی مهینی، سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر 16 سال؛

اگر حمایت‌ها بیشتر شود فوتبال دختران ایران به سطح اول آسیا می‌رسد

شادی مهینی : اگر حمایت‌ها بیشتر شود فوتبال دختران ایران به سطح اول آسیا می‌رسد

برای اینکه خودمان را به تیم‌های آسیایی نزدیک کنیم باید زیر ساختار فوتبال دختران ایران را اصلاح کنیم که این اصلا دور از تصور نیست؛ چرا که پتانسیل بازیکنان و سطح مربیان ایرانی در آسیا بالا است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ جام جهانی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال به میزبانی اردن با قهرمانی تیم دختران کره شمالی به پایان رسید. شادی مهینی سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ ساله‌های دختران ایران به دعوت فیفا برای نظارت و شرکت در کلاس‌های آموزشی، تئوری و عملی مربیگری ( work shop ) در جام جهانی فوتبال دختران به میزبانی اردن شرکت کرد. این نخستین بار بود که فیفا از دو مربی ایرانی هم برای آموزش در این سطح دعوت به عمل آورده بود.

در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با شادی مهینی ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

مهینی در ابتدا گفت: حضورم در این سطح از رقابت‌ها بسیار مثبت و موثر بود اما روز افتتاحیه مسابقات برای من و خانم مریم آزمون ( مربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۶ سال ) بسیار غم‌انگیز سپری شد چرا که جای خالی دختران فوتبالیست ایران را حس می‌کردم. از آنجا که اردن به عنوان یک کشور آسیایی میزبان این مسابقات بود، فدراسیون جهانی فوتبال از مربیان و سرمربیان این منطقه برای شرکت در کلاس‌های آموزشی، تئوری و عملی دعوت کرد. هر روز از ساعت ۶ صبح در کلاس‌ها بودیم و ۱۰ شب هم بعد از پایان بازی‌های فوتبال دختران، به هتل محل اقامت می‌رفتیم. کلاس‌ها از هر لحاظ فوق‌العاده و بی نقص بودند.

سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۶ سال ادامه داد: از آسیا تیم‌های اردن به عنوان میزبانِ مسابقات همچنین کره شمالی و ژاپن جواز حضور در این رقابت‎ها را بدست آورده بودند. سطح مسابقات به لحاظ تاکتیکی، تیمی و مربیگری بسیار بالا بود. علاوه بر این حضور دو تیمی آسیایی در فینال رقابت‌ها نشان از پیشرفت فوتبال بانوان در آسیا دارد. می‌توان به این نتیجه رسید که فوتبال بانوان ایران با برنامه‌ریزی مناسب حتما به این سطح نزدیک خواهد شد.

وی در پایان گفت: اگر قرار باشد خودمان را به تیم‌های آسیایی نزدیک کنیم باید زیر ساختار فوتبال دختران ایران را اصلاح کنیم. چرا که پتانسیل بازیکنان ما بالا است و از طرفی با صراحت می‌گویم سطح من، خانم مریم آزمون و سرمربی امارات به لحاظ مدرکی و علمی از سطح سایر مربیان آسیایی بالاتر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *