تاریخ: 2016-11-01 شناسه خبر: 40592

مریم طوسی ، هم قهرمان هم پهلوان

مریم طوسی

نمی‌دانم نام مریم طوسی را چه می‌توان گذاشت پهلوان یا قهرمان! هر چه هست درس جوانمردی، انسانیت و خویشتن داری را به بسیاری می‌دهد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ابوالفضل آرمیده، پسر نوجوان کشتی گیر ایرانی حدود یک ماه پیش در هنگام تمرینات کشتی به یکباره دچار دل درد شدید شده و از شدت درد به خود می‌پیچد بعد از انتقال او به بیمارستان متوجه می‌شوند که به یک بیماری سخت مبتلا شده است.

او همچنان برای درمان بیماری در بیمارستان بستری است. در حالی که کم و بیش ورزشکاران و مسئولان فدراسیون کشتی برای عیادت او به بیمارستان رفته‌اند در یک اقدام تحسین برانگیز شاهد حمایت بانوان ورزشکار کشورمان از ابولفضل ۱۵ ساله هستیم.

مریم طوسی بانوی دونده و افتخار آفرین ورزش ایران برای عیادت و دیدار با آرمیده به بیمارستان امام خمینی (ره) رفت. طوسی علاوه بر ورزش در کارهای خیر و مردمی هم دست دارد. حدودا یک هفته قبل دختر پر تلاش و دوست داشتنی و دو و میدانی کار موفق کشورمان که چندین مدال طلا و برنز را در بازی‌های داخل سالن آسیا به نام خود ثبت کرده و رکورددار دو های صد متر و دویست متر در کشور است، در یک اقدام پسندیده در یکی از مناطق کم برخوردار و محروم کشور حاضر شده بود.

مریم طوسی ، هم قهرمان هم پهلوان

مریم طوسی ، هم قهرمان هم پهلوان

پیش از این نیز کیمیا علیزاده، بانوی تکواندو کار کشورمان و دارنده نشان برنز المپیک ریو ۲۰۱۶ حمایت مادی و معنوی خود را از آرمیده اعلام کرده بود. البته در آن زمان کیمیا هم برای جراحی پا در بیمارستان بستری بود و امکان ملاقات برایش فراهم نشد.

نمی‌دانم نام این بانوان ورزشکار کشور را چه می‌توان گذاشت پهلوان یا قهرمان! هر چه هست آنها درس جوانمردی، انسانیت و خویشتن داری را به بسیاری می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *