تاریخ: 2016-11-06 شناسه خبر: 40796

فرشته کریمی: روی نیمکت ذخیره ها نمی شود بازیکن بزرگ ساخت

لیگ فوتسال بانوان

فرشته کریمی ملی پوش تیم دانشگاه آزاد در خصوص سطح لیگ بانوان گفت با میدان دادن به بازیکنان جوانان و تیم هایی با قدرت های برابر می توان لیگ پویا تری داشت.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از ایسنا؛ فرشته کریمی ملی پوش تیم دانشگاه آزاد در خصوص سطح لیگ فوتسال بانوان گفت: در حال‌ حاضر در لیگ فوتبال مردان تیم بسیار ضعیف یا تیم بسیار قوی وجود ندارد. لیگ بانوان نیز باید این گونه باشد و این نیازمند حمایت باشگاه‌ها است. تیم پالایش نفت از آن دسته تیم‌هایی است که همیشه در لیگ برتر با بهترین سطح کیفی حضور داشته است. تیم‌هایی مانند پالایش نفت، ملی حفاری و دانشگاه همیشه در لیگ حضور داشته اند و در بهترین سطح بوده‌اند وجود چنین تیم هایی باعث می‌شود لیگ پویایی داشته باشیم و بگویم لیگ برتر داریم .
او در ادامه بیان‌ کرد: وجود لیگ پویا به تیم‌ ‌ملی نیز کمک خواهد کرد، چرا که تیم‌ها می‌توانند بازیکن سازی کنند. اگر تیم‌ها از بازیکنان بومی استفاده کنند باعث می‌شود این بازیکنان با بازیکنان بزرگ تنه به تنه شوند و تجربه کسب کنند، تا تنه به تنه نشوند تجربه به دست نمی آورند. هر چقدر بگوییم بازیکن جوان داریم اما روی نیمکت باشند، فایده‌ای ندارد، از روی نیکمت تجربه به دست نمی‌آید. بازیکنان جوان باید در زمین مسابقه حضور داشته باشند و از لحاظ قدرتی خودشان را با بازیکنان بزرگ مقایسه کنند و ببینند اصلا می‌توانند بازی کنند یا خیر؟

لیگ فوتسال بانوان

کریمی به خاطره‌ای از خود در رقابت‌های غرب آسیا اشاره و خاطر نشان کرد: سال ۱۳۸۴ در رقابت‌های غرب آسیا اولین بازی ملی خود را تجربه می‌کردم و در زمین مسابقه بازیکن بحرین تنه‌ای به من زد که ۱۰ متر پرت شدم. این برای من تجربه شد که در تنه به تنه باید محکم باشم. البته در آن زمان سطح مربیگری‌ها پایین بود، ولی در حال‌ حاضر مربیان خوبی در اختیار داریم که می‌توانند این چیزها را آموزش دهند و در کنار آن از جوانترها استفاده کنند. دانشگاه آزاد همیشه از همه بازیکنان جوان خود در بازی‌ها استفاده کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *