تاریخ: 2016-11-07 شناسه خبر: 40932

میترا شعبانیان، سرمربی بانک سرمایه در گفتگو با سایت ورزش بانوان؛

با این شایعه‌ها می‌خواهند تیم بانک سرمایه را به حاشیه بکشانند

میترا شعبانیان : با این شایعه‌ها می‌خواهند تیم بانک سرمایه را به حاشیه بکشانند

برخی به دنبال شایعه سازی هستند و قصد دارند تیم من را به حاشیه بکشانند. باشگاه‌ها باید تیم‌شان را از قبل می‌بستند. تیمی که دغدغه‌ای ندارد هیچگاه حاضر نمی‌شود بازیکنش بیرون بماند تا جذب باشگاه دیگر شود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ رقابت‌های لیگ برتر والیبال بانوان ایران از ۴ آذر ماه و با حضور ۸ تیم آغاز می‌شود. در حالی که این روزها بازار نقل و انتقالات و جذب بازیکنان لیگ بانوان نیز گرم است. بازاری که تیم بانک سرمایه به عنوان تیم جدید این فصل رقابت‌ها در دست گرفته و مدام شنیده می‌شود که در حال جذب بازیکنان بزرگ و شاخص تیم‌های دیگر است. موضوعی که صدای برخی از تیم‌ها و مربیان را در آورد تا جایی که در این فاصله کم تا آغاز فصل جدید مسابقات لیگ کشوری، خبر انصراف برخی تیم‌های صاحب نام لیگ برتر والیبال بانوان به گوش می‌رسد.

برخی اخبار حاکی از این است که تیم بانک سرمایه برای فرار از قانون مصوب فدراسیون والیبال در خصوص جذب حداکثر ۵ بازیکن سوپر لیگی برای تیم تازه وارد، از یک ترفند برای جذب مهره‌های کلیدی سایر تیم‌ها استفاده کرده است. بازیکنی که تا نیم فصل علی رغم دریافت مبلغ قرارداد در لیگ بازی نکند می‌تواند بعد از پایان نیم فصل اول به عنوان بازیکن آزاد در تیم تازه وارد بانک سرمایه حضور داشته باشد.

در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با میترا شعبانیان سرمربی تیم بانک سرمایه ترتیب داده که متن آن در ذیل آمده است:

شعبانیان در ابتدا به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: ۵ بازیکن از لیگ برتر جذب کرده‌ایم و بس. مهتاب رحمانی و نیلوفر رشیدی دو بانوی والیبالیستی هستند که بنا به درخواست خودشان قرار شد تا پایان نیم فصل اول در لیگ نباشند. این دو از شاگردان قدیمی من هستند و گفتند حاضریم یک نیم فصل بازی نکینم اما در تیم شما باشیم. درخواست خودشان بود نه چیز دیگری. به هیچ عنوان این ظلم را نخواهم کرد که بازیکن را برای منافع شخصی تا پایان نیم فصل نگه دارم. ( در مرام من نیست )

سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه ادامه داد: در حال حاضر تمرینات را پیگیری می‌کنیم، حتی همین الآن که بازیکنان قرارداد هم امضا کرده‌اند اگر تصمیم به رفتن بگیرند کسی سد راهشان نمی‌شود. زینب گیوه بعد از عقد قرارداد با تیم من برای پیگیری تمرینات به باشگاه بانک سرمایه آمد اما بعد از ۵ جلسه تمرین گفت: “تصمیم دارم به تیم قبلی خودم برگردم” ما هم بدون هیچ مخالفتی گفتیم بفرمایید! هیچکسی را به زور یا با وعده پول در تیم نگه نمی‌داریم. این در حالی است که حتی باشگاه می‌تواند بازیکن خارجی بگیرد، اما چنین کاری نمی‌کند.

وی همچنین گفت: مسئولان فدراسیون برای افزایش تعداد تیم‌ها در لیگ بانوان شرایط ویژه‌ای را برای اسپانسرهای بخش بانوان گذاشته‌اند. چرا جلوی این پیشرفت بزرگ در والیبال بانوان گرفته می‌شود؟ در حالی که هر چه تعداد تیم‌ها در لیگ والیبال بانوان بیشتر شود، به تبع آن بازیکنان ملی‌پوش در تمام تیم‌ها پخش می‌شوند و مهمتر اینکه جوانان هم فرصت بازی پیدا خواهند کرد.

شعبانیان خاطر نشان کرد: مبلغ قرارداد بانک سرمایه و بازیکنان، با قراردادهای سایر باشگاه‌ها تفاوتی ندارد. برخی به دنبال شایعه سازی هستند و قصد دارند تیم من را به حاشیه بکشانند. باشگاه‌ها باید تیم‌شان را از قبل می‌بستند. تیمی که دغدغه‌ای ندارد هیچگاه حاضر نمی‌شود بازیکنش بیرون بماند تا جذب باشگاه دیگر شود. البته من برای تمام مربیان در والیبال بانوان احترام قائلم، همگی دوستان و همکاران قدیمی بنده هستند و برای همگی آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

وی در پایان گفت: تیم بانک سرمایه با هدف قهرمانی پا به لیگ برتر بانوان گذاشته اما هیچ تیمی با اطمینان کامل در حالی که هنوز لیگ شروع نشده نمی‌گوید که قهرمانی تیم من در لیگ مسجل است. هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *