تاریخ: 2016-11-09 شناسه خبر: 41039

خداحافظی اسطوره قایقرانی بریتانیا از دنیای قهرمانی

خداحافظی اسطوره قایقرانی بریتانیا از دنیای قهرمانی

هیثر استانینگ قایقران برجسته و مطرح بریتانیایی در رشته روئینگ زنان در سن 31 سالگی بازنشستگی خود را از دنیای ورزش قهرمانی اعلام کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ هیثر استانینگ ۳۱ ساله قایقران بریتانیایی در رشته روئینگ زنان است. این پاروزن حرفه‌ای بریتانیایی علاوه بر این افسر توپخانه سلطنتی این کشور نیز هست. او روز گذشته ۹ نوامبر برای همیشه از ورزش قهرمانی خداحافظی کرد.

او به همراه گلاور اولین زنان اهل بریتانیا هستند به صورت متوالی دو نشان طلای المپیک را از آن خود کرده اند. مدال طلای هیثر و هلن گلاور در المپیک لندن ۲۰۱۲ اولین نشان طلای زنان بریتانیا در رشته روئینگ زنان بریتانیا بود. این دو چهار سال بعد و در المپیک ریو ۲۰۱۶ هم موفق به کسب نشان طلای رقابت‌ها شدند.

هیثر در خصوص کناره گیری از ورزش حرفه ای به خبرنگار بی بی سی گفته است: با خودم فکر می‌کنم که آیا ۴ سال آینده هم میتوانم مدعی کسب مدال و یا عنوان قهرمانی باشم ولی به این نتیجه می‌رسم که نه نمی‌توانم! به همین خاطر می‌خواهم در اوج خداحافظی کنم. امیدوارم گلاور هم بتواند یک هم تیمی ای بهتر از من برای خودش پیدا کند.

هیثر ۱۰ نشان طلا در مسابقات جام جهانی روئینگ، ۲ طلا و دو نقره در مسابقات جهانی و دو نشان طلا هم در مسابقات اروپایی روئینگ زنان را در کارنامه ثبت کرده. او یکی از خوش سابقه‌ترین ورزشکاران زن رشته روئینگ در سطح جهان بوده.

هیثر استانینگ

خداحافظی اسطوره قایقرانی بریتانیا از دنیای قهرمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *