تاریخ: 2016-11-09 شناسه خبر: 41059

جایزه رولکس قایقران بادبانی سال به بانوان بریتانیایی اهدا شد

جایزه رولکس قایقران بادبانی سال به بانوان بریتانیایی اهدا شد

امروز و در جریان مراسم اهدای رولکس سال، هانا میلز و ساسکیا کلارک قایقرانان قایق بادی از بریتانیا جایزه رولکس را دریافت کردند.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از sailing.org؛ از سال ۱۹۹۴ فدراسیون بین المللی قایقرانی بادبانی ( ایساف ) در جریان جلساتی که به مدت یه هفته برگزار می‌کند، سیلور ( خانم و آقا ) را به عنوان کسی که برنده جایزه رولکس سال اسست را معرفی می کند. این جایزه بالاترین مقام و جایزه‌ای است که یک سیلور ( قایقران قایق بادی ) می‌تواند در دنیای قایقرانی بادبانی به آن دست یابد. رولکس در نوامبر هر سال به برندگان در بخش بانوان و آقایان اهدا می گردد.

فردی که در طول ۱۲ ماه گذشته دستاوردهای مهمی برای این رشته ورزشی داشته باشد به عنوان قایقران بادبانی سال به جهان معرفی می‌شود. از سال ۲۰۰۱ کمپانی مطرح ساعت سازی رولکس اسپانسر این مراسم شد و اهدای جوایز آن را به عهده گرفت.

امروز و در جریان مراسم اهدای رولکس سال، هانا میلز و ساسکیا کلارک قایقرانان قایق بادی از بریتانیا جایزه رولکس را دریافت کردند. هانا میلز دارنده دو نشان طلای مسابقات جهانی است. کلارک ۳۷ ساله هم که بعد از المپیک ریو بازنشسته شد یک نشان طلای مسابقات جهانی را در کارنامه ثبت کرده است.

از افتخارات ساسکیا کلارک و هانا میلز در قالب تیمی هم می‌توان به کسب مدال طلا در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ و مدال نقره در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ در ماده ۴۷۰ زنان اشاره کرد.

جایزه رولکس جهانی قایقران بادبانی سال به بانوان بریتانیایی اهدا شد

نحوه انتخاب سیلور برتر دنیا به این گونه است که کاربران ISAF نامزدهایی را طبق فعالیت‌های قایقرانان در سال ارائه می‌دهند و سپس ISAF با بررسی آنها، چند نفر را به عنوان نامزد های نهایی انتخاب می‌کند. برندگان این جایزه تا شب نهایی از نتایج با خبر نیستند.

جایزه رولکس جهانی قایقران بادبانی سال به بانوان بریتانیایی اهدا شد

لازم به ذکر است؛ در بخش مردان سانتیاگو لانگه از آرژانتین موفق به کسب این جایزه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *