تاریخ: 2016-11-10 شناسه خبر: 41073

استعدادیابی در تیمهای پایه والیبال دختران ذوب‌آهن

استعدادیابی در تیمهای پایه والیبال دختران ذوب‌آهن

سرمربی تیم‌های نوجوانان و جوانان والیبال دختران ذوب‌آهن با اشاره به هدف‌گذاری و توجه باشگاه به تیم‌های پایه گفت: شاید بتوان ادعا کرد تنها باشگاهی که از ابتدا تا کنون در تمامی رشته هایی که داشته، توجه به تیم‌های پایه را مدنظر قرار داده ذوب‌آهن بوده و این مساله بسیار ارزشمند است.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از ایسنا ؛ سمیرا ایمانی اظها کرد: خوشبختانه والیبال بانوان اصفهان همیشه خوب وقوی کار کرده، دعوت به اردویی که همیشه از بازیکنان اصفهان در تمامی رده های سنی استفاده می شود و همچنین حضور مربیان خوب و با تجربه از اصفهان در کادر تیم‌های ملی، نشان از توجه به تیم‌های پایه و شناسایی استعدادهای این رشته دارد.

سرمربی تیم‌های نوجوانان و جوانان والیبال دختران ذوب‌آهن ادامه داد: البته بحث باشگاه ذوب‌آهن به نوعی متفاوت است چرا که فلسفه‌ این باشگاه توجه و سرمایه‌گذاری بر روی تیم‌های پایه‌ رشته‌هایی است که در آن فعال هستند تا با طی کردن مراحل مختلف و رده‌های سنی علاوه بر ورود به تیم‌ها بتوانند به تیم‌های لیگ ترزیق شوند وافتخار آفرینی بیشتری داشته باشند.

وی در خصوص تیم نوجوانان و جوانان ذوب‌آهن خاطر نشان کرد: این دو تیم از ابتدای سال فعالیت خود را با هدف حضور در لیگ استان و قهرمانی و کسب تجربه بیشتر همچون سالهای گذشته آغاز کرده است. بازیکنان کم سنی داریم و تنها دو بازیکن متولد ۷۹ و مابقی متولدین ۸۰ به بعد هستند بنابراین می‌بینید که بازیکنانی داریم که به شدت تشنه آموزش‌های به روز والیبال هستند و زیر نظر کادر مجربی که داریم و همچنین حمایت باشگاه نتیجه این سرمایه‌گذاری را در سالهای آینده با معرفی بازیکنان خوش‌تکنیک و با آتیه‌ای که به تیم‌های ملی  وارد می‌شوند خواهید دید.

ایمانی افزود: هم اکنون دو تیم الف و ب در این دو رده سنی در اختیار داریم که در لیگ استان شرکت کردند. تیم ذوب‌آهن الف تیمی قوی‌تر و هماهنگ‌تر است که در گروه الف با تیم‌های مبارکه، ریف، کاشان و فلاورجان هم گروه است و تا کنون دو برد داشتیم. تیم ب نیز تیمی بسیار کم سن‌تر است که نیاز به هماهنگی و کسب تجربه بیشتری دارد. پیشرفت بسیار چشمگیری در طی این مدت که از تمریناتشان می‌گذرد داشته‌اند و امید بسیاری برای کسب عنوان قهرمانی استان توسط تیم ذوب‌آهن الف که سال گذشته نایب قهرمان شده، داریم.

وی که خود والیبال را از سن کم و از تیم‌های پایه ذوب‌آهن آغاز کرده و سال ها عضو تیم ذوب‌آهن و تیم ملی بوده است، گفت: یکی از برنامه‌ها و اهدافی که برای این تیم‌ها ترسیم کرده‌ایم، حضور در مسابقات لیگ دسته یک یا دو کشوری است. البته این بازیکنان آموزش، تمرینات و مسابقات خوب و منظمی را در استان سپری می‌کنند، اما حضور در مسابقات کشوری، بودن در فضای لیگ و لمس استرس و فشاری که در آن قرار می‌گیرند می‌تواند در آینده آنها بسیار موثر باشد. امیدوارم با نگاه تیزبین و مثبتی که مدیریت باشگاه و دیگر مسئولان ذوب‌آهن دارند این امر محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *