تاریخ: 2016-11-12 شناسه خبر: 41148

آسیب‌دیدگی شدید بهترین اسکی‌باز زن جهان

بانوی قهرمان اسکی اسلوونیایی از دنیای ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد

لیندزی وان، اسکی باز 32 ساله آمریکایی روز پنجشنبه حین تمرین اسکی در کوه‌های کلرادو دچار آسیب دیدگی جدی از ناحیه بازوی دست راست خود شده

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از foxnews.com؛ “لیندزی وان” اسکی باز حرفه ای، که سال‌ها در این ورزش ستاره است. این اسکی باز برجسته آمریکایی در المپیک زمستانی ۲۰۱۰ ونکوور در رشته اسکی دره به قهرمانی رسید و مدال طلا دریافت کرد. او در رشته سوپرجی نیز سوم شد و مدال برنز گرفت. او موفق ترین زن در تاریخ مسابقات اسکی زنان جهان است.

این اسکی باز ۳۲ ساله روز پنجشنبه ۱۱ نوامبر حین تمرین اسکی در کوه‌های کلرادو دچار آسیب دیدگی جدی از ناحیه بازوی دست راست خود شده. لیندزی تحت عمل جراحی قرار گرفته. البته خبرها حاکی از این است که عمل او با موفقیت به پایان رسیده است. این در حالی است که تنها چند هفته مانده به آغاز فصل جدید مسابقات اسکی که با این مصدومیت این مسابقات را از دست داد.

لیندزی در توئیتی این عکس رادیولوژی ایکس ری را از شدت مصدومیت دست خود به اشتراک گذاشت:

آسیب‌دیدگی شدید بهترین زن اسکی‌باز جهان

این دومین آسیب دیدگی جدی و خطرناک برای قهرمان مسابقات اسکی المپیک ۲۰۱۰ دانهیل است. قهرمان چهار دوره از مسابقات جهانی اسکی، بین سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به دلیل آسیب دیدگی در مسابقات مختلف شرکت نکرد تا اینکه سال ۲۰۱۵ مجددا به اسکی بازگشت. قطعا تا پیگیری روند درمان این بار هم مدت زمان زیادی از میادین ورزشی فاصله خواهد گرفت.

لیندزی وان اسکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *