تاریخ: 2016-11-13 شناسه خبر: 41158

حضور تیم ملی والیبال بانوان در رقابت های قهرمانی جهان

تیم ملی والیبال زنان ایران

حضور ملی پوشان والیبال بانوان ایران در رقابت های انتخابی جهان به میزبانی کشور هند.

به گزارش سایت ورزش بانوان، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال ۲۰۱۸ با حضور ۲۴ تیم به میزبانی ژاپن برگزار می شود و  تا کنون حضور سه تیم در این رقابت ها قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمانی سال ۲۰۱۴، ژاپن میزبان سال ۲۰۱۸ و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۵ آمریکا جنوبی سه تیم شرکت کننده در این رقابت ها هستند.
قاره آسیا علاوه بر میزبان چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم ها شانس خود برای حضور در این این رقابتها را در مسابقات انتخابی محک می زنند. مسابقات انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می شود در مرحله اول رقابت ها در پنج گروه پیگیری می شود و تیم های قهرمان این پنج گروه به همراه پنج تیم برتر قاره آسیا در مرحله نهایی در دو گروه به مصاف یکدیگر می روند.
در مرحله نخست و در گروه آسیای مرکزی چهار تیم از ۲۶ آذرماه در کشور هند به مصاف یکدیگر می روند تا قهرمان این رقابت ها به مرحله دوم رقابت های انتخابی آسیا صعود کند.

تیم ملی والیبالتیم های ایران، مالدیو، سریلانکا و هند چهار تیم شرکت کننده در این رقابت ها هستند اما با توجه به وضعیت فدراسیون والیبال هند و اختلافات این فدراسیون با کنفدراسیون آسیا، احتمال تغییر میزبانی از این کشور نیز وجود دارد که فدراسیون والیبال ایران نیز درخواست میزبانی این رقابت ها را داده است.
زمان قطعی مسابقات مرحله دوم قاره آسیا هنوز مشخص نشده است اما این مسابقات باید تا ۲۳ مهرماه سال ۹۶ به پایان رسیده باشد.

لازم به ذکر است در طی حکمی از سوی محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال نازلی علیایی به عنوان سرپرست ملی پوشان در  رقابت های انتخابی جهان در کشور هند منصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *