تاریخ: 2016-11-13 شناسه خبر: 41169

با یک حرکت خودجوش امیدها در دل بانوان بسکتبالیست زنده شد

با یک حرکت خودجوش امیدها در دل بانوان بسکتبالیست زنده شد

تیم بسکتبال بانوان گاز تهران در حالی با حجاب و با هزینه شخصی عازم رقابت‌های برون مرزی شد که مدت‌هاست مجوز رقابت‌های برون مرزی برای بانوان بسکتبالیست محجبه از سوی فیبا صادر نمی‌شود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم بسکتبال بانوان گاز تهران با سرمربیگری فرانک طیاری در رقابت‌های بین المللی به میزبانی ترکمنستان حضور یافت. این تیم در حالی با حجاب و با هزینه شخصی عازم این رقابت‌ها شده بود که مدت‌هاست مجوز رقابت‌های برون مرزی برای بانوان بسکتبالیست محجبه از سوی فیبا صادر نمی‌شود. اعضای باشگاه گاز تهران که عنوان قهرمانی فصل گذشته را هم در کارنامه دارند با حضور در این رقابت‌ها علی‌رغم داشتن حجاب، آنهم مقابل دیدگان نماینده فدراسیون جهانی بسکتبال ( فیبا ) امید را در دل بسکتبال بانوان ایران برای صدور مجوز رقابت‌های برون مرزی زنده کردند. مهلت دو ساله فیبا رو به اتمام است و با این عملکرد درخشان بانوان بسکتبالیست کشورمان خوشبینانه‌تر منتظر پایان مهلت خواهیم بود.

این رقابت‌های آزمایشی به نوعی نیمه رسمی محسوب می‌شدند. ۶ تیم حضور داشت و اتفاقی خوبی که رخ داد مسابقات در حضور نماینده فدراسیون جهانی و آسیایی برگزار شد و به گفته افرادی که این رقابت‌ها را از نزدیک تماشا کردند برای خود آنها هم غیر قابل باور بود که بسکتبالیست‌های محجبه بدون کوچکترین مشکلی بازی می‌کنند و حتی از این کار آنها استقبال هم صورت گرفت.

تیم ایران در این رقابت‌ها با یک پیروزی از ۳ مسابقه به مقام ششم رسید. علاوه بر این دلارام وکیلی ملی پوش بسکتبال بانوان ایران در رقابت پرتاب ۳ امتیازی شرکت کرد و به مقام قهرمانی رسید.

حضور بانوان بسکتبالیست در ترونمنت برون مرزی ترکمنستان

دلارام وکیلی

دلارام وکیلی

دلارام وکیلی حضور بانوان بسکتبالیست در ترونمنت برون مرزی ترکمنستان

امید است حالا که کمی افکار و دیدگاه‌ها در خصوص بسکتبال بانوان محجبه تغییر کرده، در این مدت زمان کم با جدیت بیشتری پیگیری شود و مسئولان فدراسیون جهانی به طور کامل در خصوص خطرساز نبودن بسکتبال بانوان اطمینان حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.