تاریخ: 2016-11-16 شناسه خبر: 41385

زهرا آوجیان نایب رئیس کل هیئت هندبال استان کردستان و عضو شورای شهر سنندج؛

در کجا ثبت شده تیم بانوان شهرداری سنندج از حضور در لیگ برتر هندبال انصراف داده؟!

زهرا آوجیان : در کجا ثبت شده تیم بانوان شهرداری سنندج از حضور در لیگ برتر هندبال انصراف داده؟!

تیم بانوان شهرداری سنندج به هیچ وجه از حضور در رقابت‌های لیگ انصراف نداده. در کجا ثبت شده ما اعلام کردیم در این رقابت‌ها حضور پیدا نمی‌کنیم؟!

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ روز گذشته اخباری پیرامون انصراف تیم هندبال بانوان شهرداری سنندج از فصل جدید لیگ برتر به گوشمان رسید. تیمی که عنوان نایب قهرمانی فصل گذشته این رقابت‌ها را در کارنامه دارد و حدودا ۱۰ روز پیش در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا شرکت کرده بود. در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با زهرا آوجیان، نایب رئیس کل هیئت هندبال استان کردستان، عضو شورای شهر سنندج و رئیس شواری اسلامی استان کردستان ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

آوجیان در ایتدا گفت: باشگاه شهرداری سنندج به دلیل نداشتن مجوزهای قانونی از سوی سازمان‌های نظارتی منحل شده است. اما تیم بانوان شهرداری سنندج به هیچ وجه از حضور در رقابت‌های لیگ انصراف نداده. در کجا ثبت شده که ما اعلام کردیم در این رقابت‌ها حضور پیدا نمی‌کنیم؟!

وی ادامه داد: حتی هزینه ورود تیم به لیگ برتر از سوی شهرداری سنندج پرداخت شد. ۱۴ میلیون به عنوان ورودی تیم شهرداری سنندج به حساب فدراسیون واریز شده بود. تمام تجهیزات، امکانات و لباس ورزشی با آرم شهرداری تهیه شده بود. فقط قرارداد بازیکنان مانده بود که اگر بازیکنان خودشان تمایل به حضور در تیم داشته باشند، شهرداری در آینده‌ای نزدیک با یک مصوبه از اعضای شورا به نظر مشترک در خصوص مبالغ قرارداد بازیکنان می‌رسد. در همین راستا قرار بود اعضای شورای شهر سنندج جلسه‌ای را در خصوص حمایت مالی تیم با توجه به تعلیق باشگاه شهرداری سنندج برگزار کنند و مصوبه‌ای را بگذرانند.

نایب رئیس کل هیئت هندبال استان کردستان افزود: مسئولان باشگاه هندبال بانوان شهرداری سنندج به هیچ وجه از حضور در لیگ انصراف ندادند و نظر منفی هم در این خصوص نداشتند. اما در خصوص ارائه نشدن مدارک لازم حق با فدراسیون است، آنهم به منزله این نیست که باشگاه انصراف داده.

او در این خصوص توضیح داد: با وجود پیگیری‌های فدراسیون هندبال اما رئیس شورای شهر سنندج بدون مصوبه شورا نمی‌توانست تصمیم بگیرد و بنده از این اقدام فدراسیون بسیار ناراحت هستم. مهم برگزاری جلسه مذکور بود. وقتی مجوز حضور این تیم در رقابت‌های لیگ برتر هندبال بانوان داده شده چرا جلوی آن گرفته می‌شود. فقط بحث قرارداد مالی بازیکنان تیم وسط بود که اینجا دیگر پای شهرداری وسط است و قطعا می‌تواند ادامه دهد و تمام هزینه‌ها را تقبل کند.

آوجیان خاطر نشان کرد: در خصوص دیر اقدام شدن برای ارائه مدارک هم باید بگویم بازیکنان این تیم در جام باشگاه‌های آسیا بودند. شهرداری با اینکه حتی یک ریال هم بودجه نداشت تا هزینه اعزام تیم را به این مسابقات بپردازد اما با کمک گرفتن از خیرین ورزشی و افرادی که تمکن مالی داشتند توانستیم تمام هزینه‌ها را فراهم کنیم تا این تیم از حضور در این رقابت‌ها جا نماند.

وی در پایان گفت: من به عنوان نایب رئیس کل هیئت هندبال استان کردستان و عضو شورای شهر سنندج اشراف کامل به این موضوع دارم. در حال حاضر شهرداری با وجود مشکلات مالی نمی‌تواند مبلغ قراردادی بازیکنان را پرداخت کند اما شهرداری در هر صورت پای این تیم و بازیکنانش ایستاده. شهردار باید پیشنهاد دهد، اعضای شورا مصوب کنند، فرمانداری تایید کند تا اجرا شود. پروسه‌ای بسیار زمانبر که انتظار می‌رفت فدراسیون شرایط را درک کند.

انصراف تیم هندبال بانوان شهرداری سنندج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *