تاریخ: 2015-07-20 شناسه خبر: 4148

کاربردهاي درماني خاکشير

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ مخلوط 2 قاشق غذاخوري خاکشير با عرق شاه تره و عرق کاسني ترکيب خوبي براي درمان جوش هاي صورت است. براي استفاده از اين مخلوط کافي است يک استکان از هر يک از عرق هاي گياهي شاه تره وکاسني را با هم مخلوط و آن را با 2 قاشق غذاخوري خاکشير ترکيب کنيد. نوشيدن اين ترکيب علاوه بر آن که جوش هاي صورت را درمان مي کند براي افرادي که دچار گرفتگي صدا هستند نيز مفيد است. مدت درمان با اين نسخه دست کم 3 هفته است و پس از اين مدت، نتايج بهبود به مرور نمايان مي شود.

موثر در کنترل فشار خون

به گزارش تسنيم ،يکي ديگر از خواص معجزه آساي دانه هاي خاکشير، تاثيرگذاري آن در کنترل فشارخون است. اگر به فشارخون مبتلا هستيد و در حال حاضر داروهاي کنترل کننده فشارخون مصرف مي کنيد، مي توانيد از اين شيوه براي اثربخشي بيشتر استفاده کنيد. براي اين منظور کافي است يک ليوان خاکشير را به خوبي بکوبيد و آن را به صورت پودري نرم درآوريد، سپس در ظرفي بريزيد و به مرور به آن آب اضافه کنيد تا خميري يکدست به دست آيد. مي توانيد در هفته يک تا دو بار اين مرهم را روي پاهايتان بماليد و شب تا صبح با آن بخوابيد. اين مرهم به شما کمک مي کند تا بهتر بتوانيد فشارخون خود را کنترل کنيد .بهتر است نوبت اول استفاده از خمير در طول روز باشد.

دفع سنگ کليه

درمانگران، مصرف مخلوطي از خاکشير و ترنجبين را به افرادي که دچار سنگ کليه هستند يا کليه آن ها سنگ ساز است، توصيه مي کنند. براي تهيه اين نسخه خانگي کافي است 3 قاشق غذاخوري ترنجبين را در يک ليوان آب به مدت 5 ساعت خيس و پس از اين مدت آن را صاف کنيد. سپس ترنجبين صاف کرده را با 2 قاشق غذاخوري خاکشيرمخلوط و آن را ميل کنيد. نوشيدن اين مخلوط به صورت روزانه به دفع سنگ کليه کمک مي کند.

اگر دوست داريد وزن اضافه کنيد

افراد لاغري که تمايل دارند وزن خود را بالا ببرند، مي توانند از اين نسخه استفاده کنند. اين گروه اگر صبح به صورت ناشتا خاکشير را با شير ميل کنند، به درمان لاغري و افزايش وزن خود کمک مي کنند. به اعتقاد درمانگران، درصورتي که شير تازه و طبيعي باشد، ميزان تاثيرگذاري اين نسخه بيشتر مي شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.