تاریخ: 2016-11-19 شناسه خبر: 41517

تراژدی پرافتخارترین بانوی دوومیدانی ایران؛

خداحافظی قطعی رجبی با دو و میدانی

خداحافظی قطعی رجبی با دو و میدانی

لیلا رجبی پس از ناکامی در المپیک ریو و البته حواشی تلخی که برایش رخ داد از دوومیدانی خداحافظی کرد و علیرغم دعوت مجدد به تیم ملی دیگر به دوومیدانی باز نمی‎گردد.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از مشرق، تاتسیانا ایلیوشچانکای بلاروسی که حالا دیگر سالهاست همه به نام لیلا رجبی از او یاد می کنند پر افتخارترین بانوی ورزش دوومیدانی ایران است. البته شاید بهتر باشد دیگر از فعل “بود” استفاده کنیم چرا که لیلا پس از ناکامی در المپیک ریو و البته حواشی عجیبی که برایش به وجود آمد از این رشته خداحافظی کرد.

او چندین مدال قهرمانی آسیا، بازیهای داخل سالن و حتی بازیهای آسیایی را به دست آورده است اما پس از ریوی تلخ ۲۰۱۶ اعلام کرد برای همیشه از این رشته می رود. تلاش ها برای بازگشت رجبی به دوومیدانی ادامه داشت اما گویا به نتیجه نرسید. پریسا بهزادی نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی پاسخگوی برخی سوالات در این خصوص بود.

* لیلا رجبی اعلام خداحافظی از دوومیدانی کرده و شما هم مجددا وی را به تیم ملی دعوت کرده اید. آیا موفق به راضی کردن او برای بازگشت شدید؟
– بعد از نتیجه ای که در ریو بدست آمد لیلا اعلام کرد از این رشته خداحافظی می کند. من اول فکر کردم خداحافظی لیلا خیلی جدی نیست. بارها با او و همسرش صحبت کردم اما تصمیم لیلا قطعی است و دیگر به این رشته باز نمی گردد.

* آیا لیلا پیش از المپیک ریو نیز حرفی از خداحافظی می زد؟
– نه اصلا، لیلا قبل از المپیک می گفت بعد از ریو سال پر ترافیکی دارد و باید در مسابقات مختلفی شرکت کند. اما بعد از المپیک نظرش تغییر کرد و از خداحافظی حرف زد.

* پس شاید تنها حواشی باعث این اتفاقات شد؟
– آن هم بی تاثیر نیست. آنچه مسلم است لیلا در حال حاضر قصد خداحافظی قطعی دارد. شاید اگر چندین ماه بگذرد باز هم برگردد اما در حال حاضر او علاقه ای به بازگشت به این رشته ندارد.

* با این حساب دوومیدانی ایران دیگر شانس کسب مدال در رقابتهایی همچون بازیهای آسیایی را ندارد؟
– با توجه به رکوردهای فعلی می توان گفت همین طور است اگرچه ما در بخش پایه و نونهالان و نوجوانان فعالیت خوبی داریم و نتیجه ها نیز برای آینده امیدوار کننده است.

* در بخش مربیگری چطور؟ نمی شود از رجبی کمک گرفت؟
– لیلا رجبی می تواند بدون شک یکی از یهترین مربیان برای بانوان دوومیدانی کار باشد اما وی می خواهد در بخش بدنسازی مربیگری کند  و برنامه ای برای مربیگری در دوومیدانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *