تاریخ: 2016-11-24 شناسه خبر: 41939

فاطمه فهیمی مسئول بخش بانوان دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال؛

ماجرای ناداوری در فوتبال بانوان فقط یک جنجال رسانه‌ای است

فاطمه فهیمی : ماجرای ناداوری در لیگ برتر فوتبال بانوان فقط یک جنجال رسانه‌ای است

اگر شخصی به عملکرد داور اعتراضی دارد باید در فدراسیون عنوان کند و از جنجال رسانه‌ای دوری کند. تهمت زدن اصلا حرفه‌ای نیست و این موضوع را حتما پیگیری می‎کنم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بدنبال اعتراض تعدادی از سرمربیان تیم‌های لیگ برتری فوتبال بانوان در خصوص قضاوت یکی از داوران سطح بالای کشورمان گفتگویی را با فاطمه فهیمی مسئول بخش بانوان دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال ترتیب دادیم.

متن گفتگوی فاطمه فهیمی با خبرنگار سایت ورزش بانوان:

فهیمی در ابتدا گفت: اگر سرمربیان تیم‌ها با صراحت می‌گویند که این داور برجسته کشورمان به نفع یک تیم و یا ناحق قضاوت می‌کند بیایند حرف‌شان را ثابت کنند. سر هر دو دیدار شهرداری سیرجان-آینده‌سازان و شهرداری بم-پالایش گاز ایلام ناظر فدراسیون هم حضور داشته و کار این داور کاملا تایید شده است.

وی ادامه داد: از لحاظ حرفه‌ای هم حساب کنیم سرمربی‌ای که در لیگ حرفه‌ای فعالیت می‌کند بهتر است که به صورت حرفه‌ای هم کار کند. یعنی اگر اعتراضی به عملکرد داور دارد همراه با مستندات یعنی فیلم و نامه مکتوبی که در دست دارد را به فدراسیون ارائه دهد و از جنجال رسانه‌ای دوری کند. اما تهمت زدن اصلا حرفه‌ای نیست و من حتما این موضوع را پیگیری می‎کنم. عواقب آن حتما توسط کمیته انضباطی دنبال خواهد شد. باید پاسخگو باشند تا اینطور راحت تهمت زده نشود.

فاطمه فهیمی در پاسخ به سوال خبرنگار که آیا این داور واقعا به سود شهرداری بم و شهرداری سیرجان قضاوت می‌کند، گفت: قضاوت به نفع این دو تیم چه سودی برای خانم قربانی دارد؟ بعید می‌دانم مغرضانه قضاوت کند. اگر هم این موضوع صحت داشته باشد حتما کمیته داوران با وی برخورد می‌کند در غیر این صورت کسانی که اینگونه صحبت‌ها را بازگو کرده‌اند باید پاسخگو باشند.

وی در خصوص انتشار ویدئویی در فضای مجازی از لحظه برخورد مهاجم سیرجان به دروازه‌بان آینده‌سازان و مصدومیت این گُلر، که داور بدون گرفتن خطای بازیکن سیرجان از این صحنه چشم پوشی کرد و حتی به دلیل وقت کشی به دروازه‌بان آینده سازان کارت زرد داد، بیان کرد: من به جز جنجال‌های رسانه‌ای از سوی سرمربیان این دو تیم ویدئویی از بازی دو تیم ندیده‌ام. به همین دلیل نمی‌توانم نظری در این خصوص داشته باشم. اما به جرعت قسم می‌خورم امکان ندارد داوری که در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کند با چشم پوشی از چنین خطایی کار خود را زیر سوال ببرد.

مسئول بخش بانوان دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: در حال حاضر جامعه داوری ایران به سمتی رفته که بهترین داوران AFC از ایران هستند پس تا این حد خارج از عرف صحبت کردن کار درستی نیست. مطمئن هستم اگر داور این صحنه را دیده باشد امکان ندارد بی تفاوت از آن بگذرد. البته بسیاری اوقات اتفاقاتی از چشم داور دور می‌ماند اما اینکه دقیقا مقابل چشمان داور باشد و از آن چشم پوشی شود غیر ممکن است.

فهیمی در پایان گفت: فوتبال بانوان باید به دنبال حل کردن مشکلاتِ این روزها، مثل انحلال‌های سریالی تیم های لیگ برتری باشد و از حاشیه سازی دوری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.