تاریخ: 2016-11-27 شناسه خبر: 42105

حسن میرزا آقابیک رئیس انجمن راگبی در گفتگو با سایت ورزش بانوان؛

بانوان راگبی کار سریع‌تر از آقایان به سکوهای آسیایی می‌رسند

حسن میرزا آقابیک رئیس انجمن راگبی : بانوان راگبی کار سریع‌تر از آقایان به سکوهای آسیایی می‌رسند

هر کسی من را می‌شناسد این را می‌داند، تا کنون هر بودجه‌ای در اختیار بنده قرار گرفته بین آقایان و بانوان به طور مساوی هزینه کرده‌ام چرا که از نظر من بانوان سریع‌تر از آقایان به سکوهای آسیایی می‌رسند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم راگبی دختران ایران از سوی موسسه ZDF آلمان که یک موسسه ورزشی اجتماعی است برای حضور در یک تورنمنت و برگزاری اردوی مشترک به این کشور دعوت شده است. به همین بهانه سایت ورزش بانوان گفتگویی را با حسن میرزا آقابیک رئیس انجمن راگبی ایران ترتیب داده که متن آن در ذیل آمده است:

حسن میرزا آقابیک در ابتدا گفت: تا کنون سه مرحله اردو برای بانوان راگبی کار کشورمان برای حضور در تورنمنت راگبی آلمان در نظر گرفته شده است. سومین و آخرین اردوی بانوان در ورزشگاه تختی متصل به اعزام ورزشکاران پیگیری شد. اولین مرحله اردوی تدارکاتی و انتخابی تیم ملی در گرگان انجام شد که در این اردو ترکیب اصلی تیم ملی راگبی زیر ۲۲ ساله‌های بانوان کشورمان هم بسته شد. نهایتا ۱۵ بازیکن ترکیب نهایی تیم را تشکیل دادند. دو مرحله دیگر در ورزشگاه تختی تهران برگزار شد.

رئیس انجمن راگبی کشورمان افزود: هدف از حضور تیم ملی بانوان کشورمان در تورنمنت راگبی آلمان کسب تجربه برای بهبود آینده راگبی بانوان است. بانوان راگبی کار ایرانی در این تورنمنت دو بازی با دو تیم باشگاهی این کشور و یک دیدار هم با تیم ملی راگبی دختران زیر ۱۸ سال و یا زیر ۲۲ سال آلمان برگزار می‌کنند. در این خصوص هم باید قید کنم در جایی در سایت ثبت شده بازی با تیم ملی زیر ۱۸ ساله‌های آلمان برگزار خواهد شد اما به ما کتبا اعلام شده که تیم ملی راگبی زیر ۲۲ ساله‌های کشورمان به مصاف تیم زیر ۲۲ سال آلمان خواهد رفت.

میرزا آقابیک با اشاره به اینکه بازی با تیم زیر ۱۸ ساله‌ها و یا زیر ۲۲ ساله‌های آلمان برای ما تفاوت چندانی ندارد، توضیح داد: نکته حائز اهمیت این است که شرایط سنی بازیکنان تیم زیر ۲۲ سال راگبی کشورمان به گونه‌ای است که خوشبختانه می‌توانند جایگزین تیم ملی بزرگسالان راگبی بانوان ایران شوند و صد البته در تورنمنت آلمان هم تجربه کسب خواهند کرد.

وی در خصوص زمان اعزام ورزشکاران خاطر نشان کرد: امشب در صورتیکه مشکلی در پروازهای خارجی نباشد راهی آلمان خواهیم شد. من هم به عنوان رئیس انجمن راگبی ایران قرار است برای دعوت از مسئولان راگبی آلمان در خصوص داشتن برنامه آموزشی مشترک به این کشور بروم.

رئیس انجمن راگبی در ادامه خاطر نشان کرد: قصد داریم تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو در تمامی رده‌های سنی در بخش راگبی بانوان تیمداری کنیم. قاعدتا اعزام به تورنمنت‌های برون مرزی و مسابقات آسیایی هم در دستور کار فدراسیون قرار خواهد گرفت. امید است که با حمایت فدراسیون انجمن‌های ورزشی و وزارت ورزش تیم راگبی بانوان ایران هم نماینده‌ای از ورزش بانوان کشورمان در المپیک ۲۰۲۰ باشد و تاریخ سازی کند. قطعا در آسیا برای راگبی بانوان ایران جایگاه ویژه‌ای را در نظر داریم.

حسن میرزا آقا بیک در پاسخ به این سوال که “با توجه به اینکه این دعوت از سوی دولت آلمان و با هزینه این کشور انجام شده آیا می‌توان امیدی به اعزام‌های برون مرزی در بخش راگبی بانوان ایران از سوی انجمن راگبی در فدراسیون انجمن‌های ورزشی ایران داشت؟ بیان کرد: هر کسی من را می‌شناسد این را می‌داند، هر بودجه‌ای تا کنون در اختیار بنده قرار گرفته بین آقایان و بانوان به طور مساوی هزینه کرده‌ام و معتقد هستم بانوان سریع‌تر از آقایان به سکوهای آسیایی دسترسی پیدا خواهند کرد.

وی در پایان گفت: سال آینده مسابقات راگبی زیر ۱۴ سال به میزبانی فرانسه برگزار خواهد شد، در صورت مهیا بودن شرایط تیم ملی راگبی زیر ۱۴ سال دختران، قطعا در این رده سنی اعزام خواهیم داشت. از طرفی زین پس برای ایجاد رقابت و انگیزه بیشتر در بخش بانوان تیم ملی راگبی بانوان قرار است در دو بخش الف و ب تشکیل شود.

لازم به ذکر است؛ نازنین حسینی به عنوان سرمربی و مرضیه افتخاری کمک مربی و آتوسا میرهادی سرپرستِ تیم، نایب رئیس بانوان انجمن راگبی و همچنین همسر رئیس انجمن راگبی به همراه اسما فخری ، اسما باباجانی ، پریسا گراوند ، مونا میدانی ، زهرا راستگو مقدم ، مطهره صفاری ، غزاله سرچشمه ، مهدیه دهقان ، شقایق زینعلی ، زهرا کلهر ، مهرسا خلفی ، ام البنین محسنی ، شیدا داداشی ، هانیه علی نژاد ، هانیه مکی به عنوان بازیکنان تیم ملی برای حضور در تورنمنت راگبی آلمان راهی این کشور می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *