تاریخ: 2015-07-20 شناسه خبر: 4215

چاره ساز نبودن مصرف سیگار در مواجهه با بحران

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شهرام خرازی‌ها در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: معمولا مردان به واسطه تفاوت‌‌های فیزیولوژیکی با زنان ممکن است در بروز خشم خود مهار کمتری داشته باشند و برای مدیریت خشم و استرس خود به دلیل تفاوت‌های جنسی و هورمونی با زنان، رفتارهایی نشان دهند که براساس آن لازم است در کلاس‌های مدیریت استرس شرکت کنند.

*مردان به دلیل اشتغال نمی‌توانند در کلاس‌های آموزش‌های مهارت‌های زندگی حضور پیدا کنند

وی افزود: متاسفانه اکثر فراگیران در کلاس‌های آموزش‌های مهارت‌های زندگی، زنان هستند زیرا مردان به دلیل اشتغال و تشکیل این کلاس‌ها در ساعات کاری، نمی‌توانند برای حضور در کلاس‌های مدیریت استرس‌، برنامه‌ریزی کنند.

دبیر اجرای همایش سالانه رسانه و سلامت روان با تأکید بر نقش رسانه در سلامت جامعه به ویژه مردان، اظهار داشت: بهتر است آموزش مدیریت استرس از طریق رسانه به ویژه صدا و سیما در ساعاتی که مردان در خانه حضور دارند پخش شود تا از این طریق مردان ایرانی این آموزش‌ها را کسب کنند.

وی با انتقاد از برخی فیلمسازان برای نشان‌دادن تصاویری از موقعیت‌های استرس‌زا و مصرف سیگار و قرص‌های آرام‌بخش، گفت: متأسفانه دیده می‌شود اکثر فیلمسازان در محصولات خود مردانی را نشان می‌دهند که به محض مواجهه با موقعیت‌های استرس‌زا، سیگارشان را روشن می‌کنند یا قرص آرام‌بخش می‌خورند.

*مصرف سیگار در مواجهه با بحران چاره‌ساز نیست

رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: حرف ما این نیست که قرص‌های اعصاب و روان بد هستند چرا که مصرف این داروها با تجویز پزشک اشکالی ندارد از طرفی روشن کردن سیگار روش مداخله با بحران نیست؛ متأسفانه پخش این تصاویر به آقایان القا می‌کند که از این روش‌ها برای آرامش بخشیدن به خود استفاده کنند.

*همسر خود را برای مراجعه به روانشناس یا روانپزشک تشویق کنید

خرازی‌ها با توصیه به زنان برای توجه به همسر خود خاطر نشان کرد: زنان می‌توانند همسر خود را تشویق و ترغیب کنند تا در صورت مواجهه با مشکلات اعصاب و روان از مراجعه به روانشناس و روانپزشک خودداری نکنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.