تاریخ: 2016-11-29 شناسه خبر: 42201

از 9 شرکت کننده در مسابقات دوگانه غرب آسیا 8 نفر ایرانی بودند؛

افتخار فدراسیون سه‌گانه به قهرمانی بانوان در مسابقات سطح پایین

افتخار فدراسیون سه گانه به قهرمانی بانوان در مسابقات سطح پایین

مسابقات دوگانه قهرمانی غرب آسیا به میزبانی اردن در بخش بانوان تنها با ۹ ورزشکار پیگیری شد در حالیکه هشت نفر از آنها ایرانی بودند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات دوگانه قهرمانی غرب آسیا به میزبانی اردن در حالی ۲۸ آبان ( ۱۸/۱۱/۲۰۱۶ ) امسال برگزار شد که هشت بانوی ملی‌پوش از کشورمان نیز جزو ۹ نفر شرکت کننده در این مسابقات بودند.

این مسابقات در بخش بانوان تنها با ۹ ورزشکار پیگیری شد در حالیکه هشت نفر از آنها ایرانی بودند. به جز هشت ورزشکار دوگانه‌کار کشورمان کارول لبانون ( Carol Lebanon ) به نمایندگی از لبنان در این مسابقات حضور پیدا کرد و جایگاه هشتم را به نام خود ثبت کرد.

“سکوهای اول تا هفتمی در قرق دختران ایرانی” و “قهرمانی دختران ایرانی در مسابقات دوگانه غرب آسیا در اردن” اینها تیترهای جالب خبرگزاری‌هایی است که در ستایش عملکرد بانوان کشورمان ثبت شده است.

مسئولان فدراسیون سه گانه در حالی برای اعزام بانوان و آقایان کشورمان در این مسابقاتِ سطح پایین هزینه کرده‌اند که سایر کشورهای غرب آسیا اهمیتی برای آن قائل نشده‌اند. یعنی هیچ‌کدام از مسئولان فدراسیون سه گانه ایران، اطلاعاتی در خصوص این مسابقات و شرکت کنندگان آن نداشته‌اند؛ تا بی خود و بی جهت برای اعزام ورزشکاران کشورمان در رقابت‌های کم ارزش « دوگانه قهرمانی غرب آسیا » هزینه نشود؟

البته طبق روال مسئولین بعد از بازگشت از چنین مسابقاتی باز هم بی‌پولی و کمبود اعتبار را بهانه خواهند کرد و فدراسیون برای اعزام ورزشکاران به مسابقات مهم و سطح بالا با کمبود بودجه مواجه خواهد شد.

تا جایی که می‌دانیم چنانچه به شورای برون مرزی و یکی از فدراسیون‌های ورزشی احراز شود که یک مسابقه و یا تورنمنت برون مرزی از سطح فنی و کیفی مطلوب برخوردار نیست، حتما از اعزام ورزشکاران به این مسابقات جلوگیری می‌ شود. لذا سطح برگزاری رقابت‌ها و میزان رسمیت آنها برای فدراسیون اهمیت زیادی داشته و در اعزام ورزشکاران تاثیر بسزایی دارد.

این در حالی است فدراسیون سه گانه مسابقاتِ درجه چند را برای ورزشکاران در نظر می‌گیرد ولی آنها را به مسابقاتی که با حضور برترین‌های جهان از کشورهای متعدد برگزار می‌شود اعزام نمی‌کند.

کیفیت این بازی‌ها در حالی که تنها یک نفر غیر ایرانی در آن حضور داشت به تایید چه شخص و یا اشخاصی رسیده بود؟ چرا شورای برون مرزی برای حضور ملی‌پوشان کشورمان در این مسابقات مجوز صادر کرده است.

با این حساب تصاحب جایگاه‌های اول تا هفتم توسط بانوان ملی‌پوش کشورمان در چنین مسابقات سطح پایینی برای فدراسیون نتایج درخشانی به حساب می‌آید!

حتی یک نفر هم به این مسئله شک نکرده که به غیر از ورزشکاران دوگانه‌کار ایرانی شخص دیگری نبوده است که بتواند در این رقابت‌ها مدالی کسب کند!

از 9 شرکت کننده در مسابقات دو گانه غرب آسیا 8 نفر ایرانی بودند؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *