تاریخ: 2016-12-01 شناسه خبر: 42258

مصطفی چایچی در خصوص احضار بانوان دوچرخه سوار به کمیته انضباطی؛

با یک اشتباه عرصه برای حضور بانوان در مسابقات برون مرزی تنگ‌تر می‌شود

مصطفی چایچی در خصوص احضار بانوان دوچرخه سوار به کمیته انضباطی

در حال حاضر در مقایسه با آقایان شرایط برای ورزش بانوان در ایران دشوار شده، نباید با بروز برخی اتفاقات، شاهد باشیم که عرصه برای حضور بانوان ورزشکار کشورمان در مسابقات و تورنمنت های برون مرزی تنگ‌تر شود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ چندی پیش کمیته انضباطی در خصوص حضور بانوان دوچرخه سوار ایرانی بدون مجوز شورای برون مرزی در مسابقات و تورنمنت‌های بین المللی با نام ایران برگزار شد در این جلسه از بانوان رکابزن کشورمان به دلیل عدم آگاهی از روند پیگیری مراحل اداری در خصوص اعزام به مسابقات برون مرزی تعهد کتبی گرفته شد. مصطفی چایچی مدیر تیم‌های ملی دوچرخه سواری هم یکی از حاضرین در جلسه کمیته انضباطی بود.

در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با چایچی ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

چایچی در ابتدا گفت: بعد از بازگشت از مسابقات کاپ آسیایی تایلند، مسابقات آزادی در همین کشور برگزار شده که سه نفر از بانوان ایرانی هم جزو شرکت کنندگان در این مسابقات بوده‌اند. این بانوان بدون اطلاع فدراسیون و مجوز شورای برون مرزی در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند در حالیکه تمام فعالیت‌های ورزشی باید زیر نظر فدراسیون رشته مربوطه باشد.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات این سه بانوی رکابزن در این خصوص پایین بوده کمیته انضباطی تنها به اخد تعهد کتبی بسنده کرد، گفت: در صورت تکرار چنین موضوعاتی محرومیت حتما شامل حال آنها خواهد شد. باید خاطر نشان کنم که هنوز هم این حکم قطعی نیست چرا که یکی از بانوان اعلام کرده، مدارکی دارد که ثابت می‌کند مجوز برای حضور آنان در این مسابقات صادر شده است. با اینکه فدراسیون این موضوع را نپذیرفته و آن را صراحتا رد کرده اما فرصتی داده تا مدارک مذکور در اسرع وقت در اختیار فدراسیون قرار گیرد.

مدیر تیم‌های ملی دوچرخه سواری خاطر نشان کرد: صرفا حضور بانوان در این مسابقات مشکل نداشته اما نوع حضور آنها و نوع این مسابقات به شکلی بوده که فدراسیون با حضور بانوان کشورمان در این رقابت‌ها حتما مخالفت می‌کرده است. این موضوع از سوی ارگان‌های مختلف به وزارت ورزش ایران اطلاع داده شده و به همین بهانه برای آنها جلسه کمیته انضباطی تشکیل شده است.

مصطفی چایچی در پایان گفت: در حال حاضر در مقایسه با آقایان شرایط برای ورزش بانوان در ایران سخت شده است نباید با بروز چنین اتفاقاتی شاهد باشیم که عرصه برای حضور بانوان ورزشکار کشورمان در مسابقات و تورنمنت های برون مرزی تنگ‌تر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *