تاریخ: 2016-12-01 شناسه خبر: 42265

شطرنج‌باز ایران بالاخره باخت و از صدر پایین آمد

اولین شکست خادم الشریعه در مرحله آخر شطرنج گرندپری بانوان جهان

اولین شکست خادم الشریعه در مرحله آخر شطرنج گرندپری بانوان جهان

شطرنج‌باز کشورمان در نهمین دیدار خود در مرحله پایانی مسابقات گرندپری بانوان جهان مقابل حریفی از چین شکست خورد.

به گزارش سایت ورزش بانوان، دور نهم از مرحله پنجم و پایانی رقابت‌های شطرنج گرندپری بانوان جهان روز  سه‌شنبه در شهر خانتی مانسیسک در روسیه پیگیری شد.

در یکی از دیدارهای این دور، سارا سادات خادم‌الشریعه از ایران و « ون جون جو » از چین به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی حریف چینی به پایان رسید. این نتیجه در حالی رقم خورد که این دو ورزشکار در مرحله دوم این رقابت‌ها در جدال با یکدیگر مساوی کرده بودند.

حریف امروز خادم‌الشریعه یکی از برترین‌های این رشته در دنیا محسوب می‌شود و هم‌اکنون نفر دوم ریتینگ جهانی است. این شطرنج‌باز چینی در مرحله دوم گرندپری که به میزبانی تهران برگزار شد، به مقام قهرمانی رسید.

خادم‌الشریعه با قبول اولین شکست خود در این مرحله ۵ امتیازی باقی ماند و صدر جدول را از دست داد. وی در مرحله اول مسابقات گرندپری در موناکو در رده آخر ایستاد اما در مرحله دوم که به میزبانی تهران برگزار شد، به مقام نایب قهرمانی دست یافت. با توجه به اینکه هر شطرنج‌باز فقط در سه مرحله می‌تواند شرکت کند، به همین دلیل خادم‌الشریعه در مراحل سوم و چهارم در گرجستان و چین حضور نداشت.

خادم‌الشریعه که این روزها نامش به دلیل حرکت جوانمردانه در دور هشتم بر سر زبان‌هاست، چهارشنبهدر دور دهم و ماقبل پایانی به مصاف « اولگا گیریا » از روسیه، نفر ۳۰ رنکینگ جهانی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *