تاریخ: 2016-12-04 شناسه خبر: 42415

افتخاری برای ورزش بانوان؛

ماندانا دهقان تنها نماینده ایران در مسابقات دوگانه قهرمانی جهان هفتم شد

ماندانا دهقان

ماندانا دهقان تنها نماینده کشورمان در مسابقات دوگانه قهرمانی جهان با عنوان پاورمن جهانی توانست جایگاه هفتم را به خود اختصاص دهد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات دوگانه قهرمانی جهان با عنوان مسابقات پاورمن جهانی به میزبانی فیلیپین با حضور بهترین‌های این رشته برگزار شد. ماندانا دهقان بهترین بانوی حال حاضر در رشته دوگانه کشورمان به عنوان تنها نماینده از کشورمان، هم یکی از شرکت کنندگان در این مسابقات سنگین و سطح بالا بود.

مسابقات شامل ۱۰ کیلومتر دو، ۶۰ کیلومتر دوچرخه سواری و مجددا ۱۰ کیلومتر دو می‌باشد که در مجموع یکی از سنگین‌ترین مسابقات دوگانه در جهان است.

این مسابقات که از روز سوم دسامبر در شهر کلارک فیلیپین کلید خورد با قهرمانی دوگانه‌کار انگلیسی به پایان رسید. به این ترتیب « اِما پولی » از انگلستان جایگاه نخست این مسابقات را از آن خود کرد. این ورزشکار سابقه سه دوره قهرمانی جهان در این رشته را در کارنامه دارد او همچنین دارنده نشان نقره المپیک نیز هست.

« میریام وان ریجن » از هلند موفق شد در جایگاه دوم این مسابقات قرار گیرد. این دوگانه کار هلندی همچنین نفر چهارم رنکینگ جهانی این رشته است.

« مونیکا تورس » ورزشکاری از کشور میزبان نیز سکوی سوم مسابقات پاورمن را به خود اختصاص داد. مونیکا عنوان قهرمانی دوره قبل این مسابقات را در کارنامه دارد.

مسابقات دوگانه قهرمانی جهان

بعد از این ورزشکاران « اما الیزابت » بانوی دوگانه کاری از استرالیا چهارم شد.

« ایری ساوادا » از ژاپن پنجم شد این ورزشکار ژاپنی همچنین نفر پنجم رنکینگ جهانی این رشته نیز می‌باشد.

« میراسول آباد » مجددا از کشور میزبان در جایگاه ششم قرار گرفت او هم در رنکینگ جهانی دوگانه بانوان در رده نهم قرار دارد.

« ماندانا دهقان » بانوی ورزشکار و افتخار آفرین کشورمان در مسابقات سطح بالای دوگانه موسوم به پاورمن جهانی توانست جایگاه هفتم را به خود اختصاص دهد. دهقان نیز در رنکینگ جهانی این رشته ۱۸اُم است.

ماندانا دهقان تنها نماینده ایران در مسابقات دوگانه قهرمانی جهان هفتم شد

حامی اصلی دهقان برای حضور در این مسابقات تیم پاور بریس ( ایده گستر درمان ) بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *