تاریخ: 2016-12-04 شناسه خبر: 42465

قهرمانی اسکی‌باز اسلونیایی در افتتاحیه مسابقات اسکی آلپاین زنان

قهرمانی اسکی‌باز اسلونیایی در افتتاحیه مسابقات اسکی آلپاین زنان

ایلکا اشتوهس با فتح اولین دوره از سری مسابقات سرعت فصل 2017-2016 جام جهانی اسکی آلپاین در بخش زنان، نخستین پیروزی خود را در این سطح از مسابقات تجربه کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از cbc.ca؛ ایلکا اشتوهس ( Ilka Stuhec ) روز جمعه دوم دسامبر با فتح نخستین مسابقه سرعت فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ جام جهانی اسکی آلپاین زنان ، نخستین پیروزی خود را در این سطح از مسابقات تجربه کرد.

ایلکا اشتوهس

این ورزشکار ۲۶ ساله مدعی شده اولین مدال طلای جام جهانی برای او به هیچ وجه آخرین مدالش هم نخواهد بود.

این اسکی باز اسلونیایی روز جمعه بر روی پیست آلبرتا در لیک لوئیس کانادا با ثبت رکورد زمانی ۱ دقیقه و ۴۵ ثانیه و ۴۸ صدم ثانیه بالاتر از سوفیا گوجای ( Sofia Goggia ) ایتالیایی بر سکوی نخست قرار گرفت. کاجسا کلینگ ( Kajsa Kling ) سوئدی هم صاحب نشان برنز این رقابت ها شد. او هم برای اولین بار در این سطح از مسابقات صاحب مقام و عنوان شد.

لارا گوت ( Lara Gut ) اسکی باز سوئدی و دارنده گوی قهرمانی فصل گذشته در نخستین مسابقه سرعت فصل به دور از انتظار ظاهر شد و با ۶۹ صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر نخست به جایگاه چهارم بسنده کرد. گوت که هفته گذشته در کیلینگتون آمریکا پس از سقوط در مارپیچ بزرگ سعی در جبران امتیازهای از دست رفته داشت، نتوانست در کانادا فاصله خود را میکائیلا شیفرین آمریکایی در صدر جدول کلی کمتر کند.

لیندسی وان ( Lindsey Vonn ) اسکی باز آمریکایی که با ۱۸ پیروزی رقیبی شکست ناپذیر بر روی پیست کانادا محسوب می شد در این مسابقه غایب بود. این اسکی باز ۳۲ ساله آمریکایی ۱۱ نوامبر حین تمرین اسکی در کوه‌های کلرادو دچار آسیب دیدگی جدی از ناحیه بازوی دست راست شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *