تاریخ: 2016-12-05 شناسه خبر: 42490

دلجویی حداقل وظیفه سایت ورزش بانوان؛

دلجویی از بانوان پر تلاش دوگانه ایران

افتخار فدراسیون سه گانه به قهرمانی بانوان در مسابقات سطح پایین

خبرنگاران سایت ورزش بانوان به هیچ وجه قصد ندارند با قلم خود باعث کدورت خاطر سرمایه‌های ورزش ایران شوند و منکر زحمات بی‌شمار هیچ‌یک از بانوان دوگانه‌کار ایرانی نیستند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ۲۷ آبان سال جاری بانوان دوگانه‌کار کشورمان در مسابقات دوگانه قهرمانی غرب آسیا شرکت کردند. مسابقاتی که با حضور هشت بانوی ایرانی و تنها یک نفر غیر ایرانی پیگیری شد.

چندی پیش سایت ورزش بانوان در انتقاد به فدراسیون سه‌گانه در خصوص اعزام بانوان پرافتخار و صد البته پرتلاش کشورمان به این مسابقات مطلبی منتشر کرد که باعث کدورت خاطر این هشت بانوی ورزشکار کشورمان شده است.

خبرنگاران سایت ورزش بانوان به هیچ وجه قصد ندارند با قلم خود باعث کدورت خاطر سرمایه‌های ورزش ایران شوند و منکر زحمات بی‌شمار هیچ‌یک از بانوان دوگانه‌کار ایرانی نیستند. چرا که آنها در یکی از سخت‌ترین و پرزحمت‌ترین رشته‌های ورزشی با وجود تمام محدودیت‌ها افتخار آفرینی می‌کنند.

بانوان ایرانی همواره و در همه عرصه‌ها خصوصا ورزش آنهم با محدودیتی که همگی از آن با خبر هستیم، حضور فعال داشته‌اند و احترام به حضور آنها در تمامی صحنه‌ها یک وظیفه همگانی است. در همین راستا سیاست رسانه ایجاب می‌کند که در دلجویی و قدردانی از زحمات و افتخارآفرینی‌های تمامی بانوان ورزشکار ایرانی علی‌الخصوص زهرا میرزاخانی ، زهره افخم ، ساناز پرهیزی ، زهرا بهرامیان ، رقیه شریفی ، عالمه سادات جباری ، سارا فلاح و سعیده باباپور عزیزان پرافتخار و باغیرت ورزش کشورمان از هیچ کاری دریغ نکنیم. سایت ورزش بانوان بر اساس اهداف از پیش تعیین شده‌اش همواره حامی بانوان ورزشکار ایران بوده و هست.

در همین راستا مهرانگیز حسین جمال ، نایب رئیس بانوان فدراسیون سه‌گانه به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: فدراسیون سه‌گانه و شورای برون مرزی تا آخرین لحظه اطلاعاتی در خصوص سایر شرکت کنندگان در این مسابقات نداشتند. از کشورهای زیادی برای حضور در این مسابقات دعوت به عمل آمده بود اما از آنجا که این اولین دوره از مسابقات غرب آسیا بوده با استقبال کمی از سوی سایر کشورها روبرو شد. البته از سوی فدراسیون سه‌گانه ایران نامه‎نگاری در خصوص رقبای بانوان و آقایان صورت گرفت، اما مسئولان ورزش اردن جوابی به ما ارائه نکردند.

وی در ادامه گفت: به هر حال بانوان کشورمان در این مسابقات با رعایت حجاب و پوشش اسلامی محک خوردند. چرا که این رقابت‌ها به صورت همزمان میان بانوان و آقایان پیگیری شد اما نتایج آنها جداگانه محاسبه شد. با این حال شاهد بودیم که بانوان ایرانی از بسیاری از آقایان هم جلو زده بودند. آنهم در شرایطی که فدراسیون، مدت‌هاست، اعزام برون مرزی در بخش بانوان نداشته است.

حسین جمال در پایان گفت: در کل در طول سال برای بانوان تنها یک مسابقه قهرمان کشوری برگزار می‌شود. بنابراین حضورشان در این مسابقات را نباید دست کم گرفت. شرایط تمرینات و مسابقات بانوان دوگانه ایران را باید از نزدیک دید تا به سختکوشی آنها پی برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *