تاریخ: 2016-12-05 شناسه خبر: 42552

مصطفی چایچی در خصوص اعزام بانوان به مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا؛

زمستانی پُرکار پیش روی بانوان دوچرخه‌سوار / سیر صعودی عملکرد رکابزنان

دوچرخه سواری بانوان

مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در دو بخش پیست و جاده پیش روی بانوان دوچرخه سوار است. بخش پیست بهمن ماه به میزبانی هندوستان و بخش جاده هم اسفند ماه به میزبانی بحرین پیگیری خواهد شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مصطفی چایچی مدیر تیم‌های ملی دوچرخه سواری در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان مطرح کرد: مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در دو بخش پیست و جاده پیش روی بانوان دوچرخه سوار است. این مسابقات در بخش پیست ۱۸ بهمن ماه به میزبانی هندوستان برگزار خواهد شد. بحرین هم بخش جاده این رقابت‌ها را ۵ اسفند ماه میزبانی خواهد کرد.

چایچی در ادامه گفت: بانوان از شهریور ماه چهار مرحله اردو را پشت سر گذاشته‌اند. مهر ماه هم یک اعزام به مسابقات تایلند داشتیم که نتایج مطلوبی کسب شد. اردوی بعدی و پنجم بانوان در منطقه جنوب کشور و در اهواز برگزار خواهد شد. آخرین اردوی آمادگی متصل به اعزام به مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا پیگیری می‌شود. البته رکابزنان ۲۰ روز قبل از شروع رسمی مسابقات برای تمرینات بیشتر و آشنایی با شرایط آب و هوایی کشور میزبان راهی محل برگزاری رقابت‌ها می‎شوند.

وی در خصوص احتمال کسب عنوان توسط بانوان در این مسابقات خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دوچرخه سواری بانوان حدودا ۱۵ سال بدون فعالیت مانده بود. در این مدت ۱۰ سالی که مجددا آغاز به کار کرده، علی‌رغم تمام مشکلات و محدودیت‌ها کم کم جای خود را در میان سایر ورزش‌های بانوان باز کرده است، فعلا توقع مدال از بانوان زیاد است. چرا که تمرینات ورزشکاران در این رشته حتما باید در جاده‌های اطراف شهر صورت گیرد و تمرین در یک محیط بسته سودی نخواهد داشت. فراهم آوردن چنین شرایطی برای بانوان سخت‌تر از آقایان است. با این حال فدراسیون برای مطرح شدن نام بانوان دوچرخه‌سوار ایران در سطح جهان تلاش می‌کند.

مدیر تیم‌های ملی دوچرخه سواری در پایان بیان کرد: البته باید خاطر نشان کنم دو سه سالی است که عملکرد بانوان و رکوردهای‌شان سیر صعودی داشته، در تلاش هستیم فاصله بانوان ایرانی را با سایر کشورهای آسیایی کمتر کنیم و حتما این مهم تحقق می‌یابد. سال آینده مسابقات آسیایی داخل سالن به میزبانی ترکمنستان و بازی‌های آسیایی جاکارتا را پیش رو داریم که کسب عنوان و نتایج مطلوب در این مسابقات از اهداف اصلی فدراسیون دوچرخه سواری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *