تاریخ: 2016-12-07 شناسه خبر: 42651

سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم؛

مرضیه جعفری : فوتبال بانوان در ایران با فوتبال زنان در اروپا به کل فرق دارد

مرضیه جعفری سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم بعد از حضور تیمش در تورنمنت فوتبال دانشجویان به میزبانی بلژیک اعلام کرد، آنها واقعا فوتبال بازی می‌کردند در حالیکه در لیگ برتر زنان ایران به جای فوتبال بازی کردن بیشتر می‌زنند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ لیگ برتر فوتبال بانوان در حالی هفته هشتم خود را پشت سر می‌گذارد که تیم شهرداری بم با سرمربیگری مرضیه جعفری صدر جدول را در اختیار دارد. چیزی تا پایان نیم فصل باقی نمانده و لیگ حساس‌ترین روزهای خود را پشت سر می‎گذارد تا تکلیف قهرمان نیم فصل مشخص شود. در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با مرضیه جعفری سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم ترتیب داده که متن آن در ذیل آمده است:

جعفری در ابتدا گفت: درست است که در حال حاضر شهرداری بم صدرنشین جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال بانوان شده، اما احتمال یک پله سقوط تیم ما هم وجود دارد. یکشنبه ۲۱ آذر در یک بازی حساس و سرنوشت‌ساز به مصاف آینده سازان میهن اصفهان خواهیم رفت. تیمی که تا به اینجای مسابقات بهترین خط دفاع لیگ برتر فوتبال زنان را داشته است. با اینکه میزبانی و برگزاری این بازی را بر عهده داریم اما نتیجه آن به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نخواهد بود. از طرفی آینده سازان یک دیدار نسبتا آسان دیگر هم پیش رو دارد که ۱۰۰% با پیروزی پشت سر خواهد گذاشت.

سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم در خصوص کیفیت و سطح فنی لیگ برتر فوتبال زنان خاطر نشان کرد: تا به اینجا کیفیت برگزاری لیگ نسبتا خوب بوده است. اما در مقایسه داوری‌ها با فصل گذشته باید بگویم کمی ضعیف‌تر قضاوت می‌کنند. به هر حال هیچ‌کدام مغرضانه نبوده و نیست. به عنوان مثال بازی تیم ما مقابل راه یاب ملل سنندج، خطای پنالتی‌ای که حق بازیکنانم بود، گرفته نشد، با این حال چندان خوشایند نیست که بگوییم حتما با قصد و غرض بوده است. این اشتباهات سهوی بوده و پیش می‌آید.

وی در خصوص سطح رضایت از عملکرد شاگردانش در نیم فصل به خبرنگار سایت ورزش بانوان توضیح داد: از عملکرد بازیکنانم در چند بازی راضی نبوده و نیستم، کمی ضعیف‌تر از قبل بازی کردند. بازیکنان تیم منحل شده ملوان تکنیک فوق‌العاده‌ای دارند، علاوه بر این بسیار مودب و با شخصیت هستند.

مرضیه جعفری در خصوص حضور تیمش در تورنمنت فوتبال دانشجویان به میزبانی بلژیک، بیان کرد: فوتبال بانوان سایر کشورها به کل با فوتبال بانوان ما فرق می‌کرد. آنها واقعا فوتبال بازی می‌کردند در حالیکه بازیکنان در لیگ برتر فوتبال زنان ایران بیشتر می‌زنند. آنها با تمرکز بالا روی توپ تمام حرکات‌شان را با پا کنترل می‌کنند. اما دختران فوتبالیست ما از تمام اعضای بدن خود کار می‌کشند و پایان بازی یا حتی بین دو نیمه، بیش از اندازه خسته می‌شوند.

سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم در پایان گفت: امیدوارم برای اعزام ملی‌پوشان کشورمان به این قبیل مسابقات هزینه‌های بیشتری صرف شود تا فوتبال را تکنیکی و اصولی بیاموزند چرا که این نوع فوتبال است که در مسابقات برون مرزی به کار آنها خواهد آمد نه روشی که ما در لیگ برتر فوتبال زنان اسمش را فوتبال گذاشته‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *