تاریخ: 2016-12-08 شناسه خبر: 42718

جراحی چاقی و کاهش وزنِ زن ۵۰۰ کیلویی مصری

جراحی چاقی و کاهش وزنِ زن ۵۰۰ کیلویی مصری

یک زن مصری که گمان می‌رود با ۵۰۰ کیلو وزن سنگین‌ترین زن جهان باشد به زودی به هند پرواز خواهد کرد تا برای کاهش وزن، جراحی شود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ایمان احمد عبدالعاطی ۳۶ ساله از مصر که گمان می‌رود با ۵۰۰ کیلو وزن سنگین‌ترین زن جهان باشد. این خانم قرار است با یک هواپیمای چارتر به شهر مومبای هند جایی که دکتر مفضل لاکداوالا روی او عمل جراحی چاقی انجام دهد.

البته سفارت هند در شهر قاهره در ابتدا تقاضای ویزای این زن را با این دلیل که او نمی‌تواند شخصا و بدون همراه به هند سفر کند، رد کرده بود. اما توییت پزشک جراح او خطاب به وزارت خارجه هند مشکل را حل کرد و نظر این سفارتخانه تغییر کرد.

در اقدامی تحسین برانگیز سوشما سوراج وزیر شئون خارجی هند که خود در بیمارستان برای جراحی کلیه در انتظار به سر می‌بُرد با سرعت به درخواست این پزشک واکنش نشان داد و برای حل مشکل کمک کرد.

خانواده خانم عبدالعاطی می‌گویند در ۲۵ سال گذشته او نتوانسته از خانه خارج شود و ادعا می‌کنند که اکنون وزن او به ۵۰۰ کیلوگرم رسیده است. مادر و خواهر این زن در این مدت از او مراقبت کرده‌اند. اگر ادعاها درباره وزن این زن درست باشد، او سنگین‌ترین زن جهان خواهد بود.

رکورد سنگین‌وزن‌ترین زن جهان در سال ۲۰۱۰ به نام پائولین پوتر آمریکایی در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است که ۲۹۲ کیلوگرم وزن داشت.

دکتر لاکداوالا پزشک هندی که قرار است عبدالعاطی را جراحی کند به بی‌بی‌سی گفته است که سابقه پزشکی او و عکس‌هایش را بررسی کرده و گمان می‌کند می‌تواند ۴۵۰ کیلوگرم از وزنش را کم کند.

این پزشک گفته است که خانواده خانم عبدالعاطی گفته‌اند او هنگام تولد پنج کیلوگرم وزن داشته است و تشخیص پزشکان برای او ابتلا به بیماری فیل‌پایی یا الفانتیازیس بوده است. “آنها گفته‌اند که وزن او در ۱۱ سالگی به این خاطر که توانایی راه رفتن نداشت، به شدت افزایش پیدا کرد و ناچار بود بخزد.” البته این پزشک هندی معتقد است که این زن به بیماری فیل‌پایی مبتلا نیست اما از بیماری لنف‌ادم رنج می‌برد که باعث افزایش وزن پاهایش شده است.

دکتر لاکداوالا گفته است خواهر این زن در ماه اکتبر با او تماس گرفته‌ و به خاطر فقر، برای انجام این سفر، شروع به جمع‌آوری کمک‌های مالی کرده‌ است.

به گفته پزشک معالج خانم عبدالعاطی “او باید دو تا سه ماه در مومبای بماند تا جراحی چاقی و مراقبت‌های پس از آن انجام شود. پس از آن او می‌تواند به خانه برگردد اما دو تا سه سال طول خواهد کشید که وزن او به زیر ۱۰۰ کیلوگرم برسد.”

جراحی چاقی یا کاهش وزن، آخرین راه درمان افرادی است که از اضافه وزن رنج می‌برند و دچار چاقی مفرط‌ هستند.

جراحی چاقی و کاهش وزنِ زن ۵۰۰ کیلویی مصری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *