تاریخ: 2016-12-24 شناسه خبر: 43244

ملی پوش اسکواش بانوان؛

سوگل ثمودی : برای پیشرفت در اسکواش بانوان باید از جیب خودمان هزینه کنیم

اسکواش بانوان

ملی پوش اسکواش بانوان معتقد است، در شرایط فعلی اگر بدنبال پیشرفت در اسکواش بانوان باشیم باید از جیب خودمان هزینه کنیم. از طرفی هزینه استخدام مربی اسکواش و حتی مربی بدنسازی را نیز باید خودمان پرداخت کنیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سوگل ثمودی ملی پوش ۲۰ ساله اسکواش بانوان است که عنوان چهارمی مسابقات آسیایی نوجوانان در سال ۱۳۹۰ را در کارنامه دارد. ثمودی برای اولین بار به عنوان یک بانوی ایرانی در مسابقات آسیایی اسکواش جزو چهار نفر برتر شد.

سوگل ثمودی در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: ۹ ساله بودم که به واسطه خواهرم با اسکواش آشنا و به آن علاقمند شدم. از همان سن کاملا مصمم پیگیر تمرینات اسکواش شدم. سه سال بعد هم به تیم ملی زیر ۱۳ ساله‌ها دعوت شدم. خوشبختانه در اولین اعزام به مسابقات برون مرزی توانستم عنوان چهارم مسابقات آسیایی نوجوانان را کسب کنم.

وی در خصوص وضعیت فعلی تیم ملی اسکواش بانوان خاطر نشان کرد: در حال حاضر اعزامی برای تیم ملی اسکواش بانوان در دستور کار فدراسیون نیست. اگر هم نفری از بانوان به مسابقات برون مرزی می‌رود با هزینه شخصی و به دلیل عضویت در PSA انجن حرفه‌ای اسکواش ( Professional Squash Association ) است. به عنوان مثال آرزو موسوی و تابا تقوی با هزینه شخصی به مسابقات برون مرزی می‌روند و به خوبی پیشرفت کرده‌اند قاعدتا رنکینگ خوبی هم پیدا می‌کنند.امیدوارم بتوانند در مسابقات برون مرزی با کسب عنوان افتخارآفرینی کنند.

ملی پوش اسکواش بانوان ادامه داد: یک سال به خاطر درس و کنکور از اسکواش فاصله گرفتم. بالاخره نتایج کنکور آمد و میکروبیولوژی، همان رشته مورد علاقه‌ام پذیرفته شدم. در حال حاضر تمریناتم را جدی‌تر از قبل پیگیری می‌کنم، تا به اوج بازگردم. اما قاعدتا بر آمدن از پس اعزام‌ها با هزینه شخصی برای من سخت است. در هر صورت اگر بدنبال پیشرفت در این رشته باشیم باید خودمان هزینه کنیم. تمام اینها یک طرف هزینه استخدام مربی اسکواش و حتی مربی بدنسازی را نیز باید خودمان پرداخت کنیم.

سوگل ثمودی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر فدراسیون اسکواش برنامه‌ای برای اعزام ما در نظر نگرفته اما مهر ماه تصمیم دارم با هزینه شخصی در یک تورنمنت برون مرزی شرکت کنم. فعلا تیم ملی اسکواش بانوان نه مربی مشخصی دارد و نه اردوی تمرینی برای ما برگزار می‌کنند. اما احتمالا تیم ملی اسکواش دختران در رده سنی نواجوانان به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌شوند.

او توضیح داد: در کنار درس و دانشگاه، اسکواش را هم به دختران در رده سنی پایین تدریس می‌کنم. به طور متوسط اسکواش با استقبال خوبی از سوی بانوان روبرو شده است. علاوه بر این به هیچ وجه تمرینات شخصی خود را کنار نمی‌گذارم. بهر حال تفاوت بین بازیکنان ایران و خارج از کشور وجود دارد و نمی‌توان منکر این تفاوت‌ها شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *