تاریخ: 2016-12-24 شناسه خبر: 43265

اتفاقات مهم تنیس زنان در سال 2016؛

سال ۲۰۱۶ و طوفانی اساسی در تنیس زنان جهان

فدراسیون جهانی تنیس، سال 2016 را گردبادی عظیم در مسابقات تنیس یاد کرده که منجر به تغییر و تحولاتی اساسی در نتایج و رده‌بندی‌ها شده؛ سایت ورزش بانوان به برخی از این طوفان ها اشاره کرده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از espn.com؛ فدراسیون جهانی تنیس، سال ۲۰۱۶ را به عنوان گردبادی عظیم در مسابقات تنیس یاد کرد که منجر به تغییر و تحولاتی اساسی در نتایج و رده‌بندی‌های تنیس خصوصا در بخش تنیس زنان جهان شده است. در ذیل به برخی از این گردبادها اشاره خواهیم کرد:

سرنا ویلیامز و قهرمانی در ۲۲اُمین گرند اسلم

سرنا ویلیامز

سرنا ویلیامز آمریکایی سال ۲۰۱۶ در یکی از زیباترین و بهترین فینال‌هایی که در مسابقات تنیس ویمبلدون انجام شده به پیروزی رسید و برای هفتمین بار قهرمان زنان این رقابت‌ها شد. با این پیروزی سرنا صاحب ۲۲ جام گرنداسلم شد. این قهرمانی به عنوان دومین قهرمانی ستاره رو به افول تنیس زنان جهان در سال ۲۰۱۶ رقم خورد.

نابغه تنیس زنان در سال جاری

آنجلیک کربر

آنجلیک کربر سال ۲۰۱۶ را با رنکینگ ۱۰ آغاز کرد در  حالیکه همین سال را به عنوان رنک یک تنیس زنان جهان به پایان رسانده است. کربر آلمانی سال ۲۰۱۶ با اینکه به فینال چندین گرند اسلم رسیده بود اما در فینال ناکام می‌ماند. فینال المپیک ریو ۲۰۱۶ در مقابل مونیکا پویگ، فینال ویمبلدون ۲۰۱۶ در مقابل سرنا ویلیامز، فینال تور WTA 2016 و شکست مقابل دومینیکا سیبولکووا اینها ناکامی‌های تنیسور شماره یک زنان جهان در سال ۲۰۱۶ است. اما این بانوی تنیسور آلمانی عنوان قهرمانی در اوپن استرالیا و یو اس اوپن، همچنین برنز مسابقات تنیس انفرادی زنان در المپیک ریو را در کارنامه درخشان خود ثبت کرد و نهایتا جای سرنا در رنکینگ جهانی تنیس زنان را گرفت. شاید کربر از آن جهت توانست در سال ۲۰۱۶ تنیسور شماره یک زنان جهان شود که سرنا در سال جاری تسلط خود بر تنیس زنان را از دست داد.

گاربینیه موگوروزا

گاربینیه موگوروزا تنیس اوپن آمریکا 2016

گاربینیه موگوروزا تنیسور اسپانیایی زنان جهان در فینال رولاند گاروس تنیس اوپن فرانسه با غلبه بر ویلیامز عنوان قهرمانی این مسابقات را به نام خود ثبت کرد. موگوروزا پیش از این موفقیت بزرگ، تجربه تنها حضور در دو نیمه نهایی از تمام مسابقات خود را داشته است.

بهترین داستان‌های تنیس زنان در سال ۲۰۱۶

شوای ژانگ

ژانگ شوای تنیسور ۲۷ ساله چینی در حالیکه امسال قصد داشت خود را بازنشسته کند، بعد از صعود به مرحله مقدماتی مسابقات تنیس اوپن استرالیا تصمیم به ادامه مسیر خود در تنیس زنان گرفت. او در سال جاری برای حضور در اوپن استرالیا، اوپن فرانسه، ویمبلدون و یو اس اوپن واجد شرایط شده بود.

شلبی راجرز

در مسابقات تنیس رولاند گاروس اوپن فرانسه، شلبی راجرز تنیسور ۲۵ ساله اهل آمریکا بدنبال کناره گیری یکی از شرکت کنندگان به این مسابقات راه یافت. شلبی موفق شد تا مرحله یک چهارم تنیس اوپن فرانسه صعود کند.

بازگشت ماریا شاراپووا به دنیای تنیس در دوران محرومیت

محرومیت ماریا شاراپووا به دنبال مثبت شدن آزمایش دوپینگ وی در اوایل سال جاری میلادی از عجایب بزرگ و مهم ۲۰۱۶ در بخش مسابقات تنیس زنان بود. شاراپووا تا آوریل سال ۲۰۱۷ از حضور در میادین تنیس ممنوع شده است.

مونیکا پویگ پایان مسابقات تنیس زنان در المپیک ریو

مونیکا پویگ که غافل گیری بزرگ المپیک ریو نامیده می‌شود، توانست با شکست آنجلیک کربر آلمانی در فینال بازی‌ها نخستین طلای پورتوریکو را در تمامی ادوار بازی‌های المپیک کسب کند.

اسوتلانا کوزنتسووا کوتاه کردن مو در حین بازی

اسوتلانا کوزنتسوا

اسوتلانا کوزنتسوا بانوی تنیس باز روس که تا قبل از مصدومیت سرنا ویلیامز بانوی شماره دو تنیس جهان هیچ شانسی برای صعود به مسابقات تنیس مسترز زنان ( فینال ۲۰۱۶ تور WTA ) نداشت، نهایتا توانست با کسب ۲ پیروزی راهی رقابت نیمه پایانی شود. او در حالی موفق به شکست حریف لهستانی خود در اولین دیدارش در چارچوب مسابقات تنیس مسترز زنان شد که اواسط بازی اقدام به کوتاه کردن بخش قابل توجهی از موهای خود کرد.

سن فقط یک عدد است

ادامه حضور ونوس ویلیامز در تنیس زنان تا المپیک ۲۰۲۰

روبرتا وینچی ۳۴ ساله از ایتالیا، ونوس ویلیامز ۳۶ ساله از آمریکا و خواهر او سرنای ۳۵ ساله همگی در این سن و سال توانسته‌اند رنکینگ زیر ۲۰ را در جدول رده‌بندی تنیس زنان جهان به نام خود ثبت کنند.

مسابقات دوبل تنیس زنان جهان

سانیا میرزا

سانیا میرزای هندی به همراه مارتینا هینگیس از سوئیس همواره در مسابقات دوبل تنیس زنان با هم بودند تا آنکه سانیا دارنده رنکینگ نخست مسابقات دوبل تنیس زنان جهان آگوست ۲۰۱۶ و بدنبال اجرای نمایشی نه چندان جالب در تنیس ویمبلدون تصمیم قطع همکاری با هینگیس گرفت. این در حالی است که تنیسورهای فرانسوی کارولین گارسیا و کریستینا ملادنوویچ همچنان در کنار هم به موفقیت دست می‌یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *