تاریخ: 2016-12-26 شناسه خبر: 43317

هوگوپوش تکواندوی بانوان در گفتگو با سایت ورزش بانوان؛

اکرم خدابنده : این بار ثابت می‌کنم که بدشانسی گریبان‌گیرم شد

اکرم خدابنده : دلم برای مبارزه و حضور در شیاپ چانگ تنگ شده است

اکرم خدابنده هوگوپوش تکواندوی بانوان با بیان اینکه می‌خواهد تمام ناکامی‌های گذشته را جبران کند، قصد بازگشت به اردوهای تیم ملی تکوادوی بانوان را دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ هوگوپوشان تیم‌ملی تکواندوی هنگ‌کنگ برای برپایی اردوی مشترک روز گذشته وارد تهران شدند. ناهید کیانی، سودابه پورصادقی، نفیسه مخلصی، فاطمه مصطفایی، فاطمه فرزان، طیبه پارسا و اکرم خدابنده ۷ تکواندوکاری هستند که با هدایت مهرو کمرانی به عنوان سرمربی در این اردو حضور دارند. در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با اکرم خدابنده ملی‌پوش تکواندوی بانوان ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

از بازگشت به اردوهای تکواندوی بانوان بگویید.

آسیب دیدگی من به طور کامل بهبود نیافته است. اما به دعوت تیم ملی دست رد نزدم. می‌خواهم تمام ناکامی‌های گذشته را جبران کنم. این بار به اردوهای تیم ملی می‌روم و ثابت می‌کنم که بدشانسی گریبان‌گیرم شد. امیدوارم با کسب مدال خوشرنگ باعث خوشحالی مردم کشورم و اهتزاز پرچم ایران در مسابقات جهانی شوم. این بزرگ‌ترین هدف من است. چرا که مردم ایران و هم‌وطنانم همواره به من لطف داشتند. البته کیمیا علیزاده همچنان تحت درمان هست و در این اردو حضور نخواهند داشت.

در حال حاضر همان اکرم خدابنده شاداب و پر نشاط هستی؟

بعد از شکست‌های تلخ در مسابقات تکواندو فهمیدم فرصت‌ها زودتر از آنچه که ما فکر کنیم از دستمان می‌روند و بسیاری از اتفاقات از اراده ما خارج است. به همین دلیل می‌گویم جنبه شکست هم جزوی از ورزش قهرمانی است که باید آن را با آغوش باز پذیرفت. چرا که نپذیرفتن تلخی یک شکست ممکن است مدت‌ها گریبانگیر یک ورزشکار شود و سد راه او برای پیمودن مسیر قهرمانی شود. امیدوارم بعد از این وقفه، شروع خوبی داشته باشم و دوباره به روزهای اوج خود بازگردم.

همچنان کاپیتان تیم ملی تکواندوی بانوان هستی؟

کاپیتان لقبی بود که دوستان از سر لطف به من نسبت دادند. در اردوهای تکواندو برای انتخاب کاپیتان از تمامی اردونشینان رای گیری می‌شود و با کمال افتخار دوستانم من را به عنوان کاپیتان انتخاب کرده بودند. در هر صورت این مسائل مهم نیست و در حال حاضر روی تمرینات و قهرمانی تمرکز کرده‌ام.

همسرت مخالفتی با اردونشینی طولانی مدت ندارد؟

مخالفت که نه. اما متوجه می‌شوم کمی خسته شده است. او همیشه بهترین حامی و پشتیبانم بوده. گاهی اوقات محبت بیش از اندازه همسرم در تمامی امور من را شرمنده و معذب می‌کند. من و همسرم به تازگی پیانو خریده بودیم تا هر دو با مربی خصوصی در منزل پیانو زدن را یاد بگیریم اما تمرینات تکواندو و اردونشینی‌های من دوباره شروع شد و مطمئنا همین مسئله باعث ناراحتی همسرم می‌شود.

تمرین در غیاب استاد مینو مداح چه طور خواهد بود؟

مطمئنا در غیاب خانم مداح پیگیری تمرینات برای من سخت خواهد بود اما زمانی که بحث قهرمانی و افتخارآفرینی به میان می‌آید این مسائل کمرنگ‌تر جلوه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *