تاریخ: 2016-12-27 شناسه خبر: 43372

اتفاق بی سابقه در ورزش بانوان ایران؛

زینب گیوه و مائده برهانی ، لژیونرهای ایرانی به لیگ والیبال بلغارستان پیوستند

زینب گیوه و مائده برهانی لژیونرهای ایرانی به لیگ والیبال بلغارستان پیوستند

برای نخستین بار در تاریخ ورزش والیبال بانوان ایران دو دختر لژیونر شدند. آنها قرار است در تیمی در لیگ بلغارستان به میدان بروند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ برای نخستین بار در تاریخ ورزش والیبال بانوان ایران دو دختر لژیونر شدند. آنها قرار است در تیمی در لیگ بلغارستان به میدان بروند.

زینب گیوه و مائده برهانی دو ملی پوش تیم والیبال بانوان دانشگاه آزاد اسلامی و بانک سرمایه، با یک باشگاه بلغاری به توافق رسیده‌اند. گیوه و برهانی به تیم شومن کلاب صوفیه خواهند پیوست. باشگاه شومن کلاب این دو ملی‌پوش والیبال ایران را طی دعوتنامه‌ای در میانه‌های لیگ ایران دعوت کرده و حالا این دو بازیکن درگیر کسب رضایت‌نامه از باشگاه‌های خود هستند. بازیکنانی که یکی در دانشگاه آزاد و دیگری در بانک سرمایه بازی می‌کنند و منتظر تایید مدیران باشگاه‌های خود هستند.

اردوهای تیم ملی والیبال در اسلوونی پیش از رقابت‌های قهرمانی آسیا و چند دیدار تدارکاتی که در آن اردو انجام شد، بانوان ایران را بالاخره خارج از مرزهای آسیا هم شناسانده و این امکان را برای آنها فراهم کرده که در اروپا بازی کنند.

این دو با حفظ حجاب در لیگ بلغار بازی خواهند کرد و این یک امتیاز بزرگ برای بانوان کشورمان است. گفته می‌شود بازیکنان یاد شده با کسب مجوز از باشگاه‌های دانشگاه و سرمایه و موافقت فدراسیون پایان نیم فصل راهی قاره سبز خواهند شد.

مریم هاشمی سرمربی تیم والیبال بانوان دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه اگر باشگاه موافق رفتن گیوه به بلغارستان باشد او هم موافقت خود را اعلام می‌کند، گفت: « اصل کار قشنگ است؛ اینکه بانوان از ایران خارج و لژیونر شوند، اما باشگاه ما هنوز با این موضوع موافقت نکرده است. زینب گیوه درخواست خود را به باشگاه آورده، اما چون برای اولین بار است که این اتفاق می‌‌افتد باشگاه‌ها هنوز ذهنیت ندارند. گیوه اصلا از ابتدای فصل چنین بحثی را مطرح نکرده بود. »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *