تاریخ: 2017-01-07 شناسه خبر: 43792

باز هم شگفتی در مسابقات تنیس زنان؛

کاترینا سینیاکووا تنیسور نوجوان و گمنام قهرمان اوپن شنژن ۲۰۱۷

کاترینا سینیاکووا قهرمان تنیس اوپن شنژن 2017

کاترینا سینیاکووا تنیسور بدون سیدی که به عنوان شگفتی تنیس اوپن شنژن ۲۰۱7 از او یاد می‌شود فاتح این مسابقات شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از shenzhenopentennis.com؛ امروز ۷ ژانویه ۲۰۱۷ فینال مسابقات تنیس اوپن شنژن در شهر شنژن گوانگ‌دونگ در جمهوری خلق چین برگزار شد.

راند اول و دوم مسابقات شاهد شکست تیمئا بابوس، مونیکا نیکولسکو و سیمونا هالپ سیدهای پنجم، هفتم و دوم این مسابقات بودیم. اما هیچ کدام از مدعیان رودرروی یکدیگر قرار نگرفتند.

اما در مرحله یک چهارم مسابقات تنیس اوپن شنژن با اتفاقات عجیبی روبرو شدیم. اگنیشکا رادوانسکا تنیسوری از لهستان و بخت اول این مسابقات در مصاف با آلیسون ریسک آمریکایی و نفر هشتم سیدبندی این مسابقات شکست خورد. رادوانسکا در حالی از صعود به دور بعد بازماند که عنوان قهرمانی سال گذشته این رقابت‌ها را در کارنامه داشت.

در دیگر دیدار این مرحله یوهانا کونتای بریتانیایی که به عنوان سید سوم وارد این مسابقات شده بود، در حالی کریستینا پلیسکووا را شکست داد که این تنیسور در دور اول موفق به حذف آنستازیا سواستووای لتونیایی شده بود.

در سایر بازی‌های دور یک چهارم نهایی مسابقات تنیس اوپن شنژن کاملیا گئورگی از ایتالیا در یک بازی راحت با غلبه بر وانگ کیانک چینی یکی از چهار تنیسور صعود کننده به دور نیمه نهایی بود تا در این مرحله در برابر آلیسون ریسک به میدان رود.

همچنین کاترینا سینیاکووا از جمهوری چک با غلبه بر نینا استوجانوویچ از صربستان موفق شد حریف نسبتا گمنام خود را با شکست بدرقه کند.

نتایج مرحله نیمه نهایی مسابقات تنیس اوپن شنژن ۲۰۱۶ :

کشور نام ورزشکار نتیجه نام ورزشکار کشور
آمریکا آلیسون ریسک ۶-۳ ، ۶-۳ کاملیا گئورگی ایتالیا
جمهوری چک کاترینا سینیاکووا ۱-۶ ، ۶-۴ ، ۶-۴ یوهانا کونتا بریتانیا

در یکی از جذاب ترین و حساس ترین دیدارهای نیمه نهایی یوهانا کونتا بانوی شماره ۱۰ تنیس زنان جهان و بخت سوم این مسابقات مقابل سینیاکووا که در رده‌بندی تنیس زنان نفر ۵۳اُم است قرار گرفت و در نهایت با شکست دو بر یک از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به این ترتیب فینال اوپن شنژن با حضور تنها نماینده آمریکا در این مسابقات شکل گرفت. نهایتا کاترینا سینیاکووای ۲۰ ساله تنیسور بدون سیدی که به عنوان شگفتی تنیس اوپن شنژن ۲۰۱۷ از او یاد می‌شود فاتح این مسابقات شد.  پیش بینی می شود سینیاکووا در آینده یکی از نفرات برتر تنیس زنان جهان شود.

نام ورزشکار نتیجه نام ورزشکار
کاترینا سینیاکووا ۶-۳ ، ۶-۴ آلیسون ریسک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *