تاریخ: 2015-07-22 شناسه خبر: 4595

لازانيا با سس مرغ و بادمجان

 لازانيا
چي لازم داريم؟
1 بسته لازانياي نيمه آماده 450 گرمي
4 عدد بادمجان بزرگ
2 عدد گوجه‌فرنگي خردشده
1 پيمانه گوجه‌فرنگي رنده شده
1 ق س آبليمو
2 پيمانه پنير موزارلاي رنده شده
1 پيمانه قارچ ورقه‌اي خردشده
1 پيمانه مرغ پخته و خردشده
3 عدد سير رنده شده
1 ق س رب گوجه‌فرنگي
به ميزان لازم نمک و فلفل

چطوري بپزيم؟
1. فر را با دماي 180 درجه سانتي گراد گرم کنيد.بادمجان‌ها را پوست بگيريد و به‌صورت عمودي به شکل لايه‌هاي نازک برش دهيد. کمي نمک به آن‌ها زده و به مدت نيم ساعت در سبدي بگذاريد تا تلخي شان گرفته شود سپس آنها را بشوييد و بگذاريد تا آب اضافي‌ گرفته شود. بادمجان‌ها را در روغن داغ سرخ‌کنيد.
2. در يک قابلمه کوچک، گوجه‌فرنگي رنده شده،رب گوجه‌فرنگي،سير، مقداري نمک و فلفل را باهم مخلوط‌کنيد و روي حرارت قرار دهيد تا جوش بيايد و کمي غليظ شود.
3. قارچ را داخل روغن داغ به مدت 3-2 دقيقه تفت دهيد کمي هم آب‌ليمو به قارچ اضافه کنيد. تکه‌هاي مرغ، گوجه‌فرنگي خردشده،کمي نمک و فلفل هم به مواد اضافه کنيد و مواد را به مدت 5-4 دقيقه تفت دهيد سپس تابه را از روي حرارت برداريد.
4. حالا بايد لازانيا را آماده کنيد. به اين صورت که داخل ظرفي مقداري از سسي را که آماده کرده بوديد بريزيد. حالا تعدادي از لايه‌هاي بادمجان را داخل ظرف قرار دهيد طوري که کاملاً ظرف را بپوشاند. روي بادمجان‌هاتعدادي ورقه لازانيا و روي لازانيا مقداري از موادي را که آماده کرده بوديد بريزيد سپس روي مواد مقداري پنير بريزيد. هر تعداد که مي‌شود به اين صورت لايه‌هاي لازانيا را آماده کنيد. ظرف را داخل فر به مدت 40 دقيقه قرار دهيد تا لازانيا آماده شود./برترين ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.