تاریخ: 2017-02-21 شناسه خبر: 46230

در آستانه پایان سوپر لیگ بسکتبال زنان؛

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان: به احتمال ۹۵% قهرمان لیگ خواهیم بود

زهرا مرتضی زاده سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان

زهرا مرتضی زاده سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان با بیان اینکه اگر بازیکنانش با اختلاف بیشتر از 4 امتیاز از سد کوشا سپهر سبلان بگذرند، به احتمال 95% قهرمان لیگ خواهند بود گفت رویارویی با کوشا برای ما اهمیت زیادی دارد و قطعا به برد می‌اندیشیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ دور پایانی مرحله برگشت مسابقات سوپر لیگ A بسکتبال بانوان روزهای چهار و پنج اسفندماه در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد و تکلیف قهرمان سوپر لیگ A بسکتبال بانوان مشخص خواهد شد. دو تیم کوشا سپهر سبلان و پالایش نفت آبادان با در اختیار گرفتن مکان‌های اول و دوم جدول شانس بیش‌تری برای قهرمانی در سوپر لیگ دارند. به همین بهانه گفتگویی را با زهرا مرتضی زاده سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان ترتیب دادیم که متن آن را می‌خوانید:

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان در خصوص علت عملکرد بسیار خوب تیمش در این فصل از رقابت‌های لیگ بسکتبال بانوان گفت: امسال دقیق‌تر از سال‌های گذشته برای حضور موفق در سوپرلیگ برنامه‌ریزی کردیم. تمرینات با شدت و زمان بیشتری پیگیری شد و از طرف دیگر باشگاه تمام امکانات رفاهی بازیکنان را فراهم کرد. کلاس‌های مهارت روانی برای بازیکنان برگزار کردیم. برنامه تغذیه‌ای در اختیار آنها قرار دادیم. از ماساژور حرفه‌ای برای بهبود عملکرد بازیکنان و تقویت ماهیچه‌های آنها دعوت به کار کردیم. باشگاه پالایش نفت آبادان در حال حاضر ۷۰% از مبلغ قراردادشان را تسویه کرده تا بازیکنان از نظر مالی هم دغدغه ذهنی نداشته باشد. ماحصل تمام این اتفاقات نهایتا پیشرفت چشمگیر بانوان پالایش نفت آبادان در این فصل از سوپرلیگ بسکتبال شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه اسپانسر تیم، امسال به بهترین شکل از بازیکنان و کادر فنی حمایت کرد. همین مسئله انگیزه مضاعفی به ما داد، برای شناختن و از بین بردن نقاط ضعف تیم جهت حضور موفق‌تر در فصل آینده لیگ برتر بسکتبال بانوان.

زهرا مرتضی زاده در رابطه با شرایط بازیکنانش برای دیدارهای پیش رو خاطر نشان کرد: اگر از سرماخوردگی برخی بازیکنانم در فصل زمستان بگذریم، در حال حاضر شرایط خوبی دارند. امیدوارم بازی خوبی را به نمایش بگذارند.

وی در خصوص علت جذب بازیکن خارجی بیان کرد: تیم ما تا پیش از عقد قرارداد با بازیکن خارجی ضعف بزرگی در بخش سانتر داشت. بازیکن فیکس سانتر ما با اینکه نمایش خوبی داشت اما کم تجربه بود. وی بعد از بلاک شدن مقابل کوشا سپهر سبلان دیگر انگیزه ادامه بازی را نداشت. اینجا بود که نیاز به جذب بازیکن جدید احساس شد. در این شرایط بازیکن آزاد داخلی نبود و به همین دلیل باید سراغ بازیکن خارجی رفتیم. این بازیکن خارجی هم از هر لحاظ خوب است و بسکتبالیست قدرتمندی می‌باشد.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان در پاسخ با سوال خبرنگار که پرسید “چقدر تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان را به قهرمانی نزدیک می‌بینید؟” بیان کرد: تیم ما تنها یک پله با قهرمانی فاصله دارد. اگر فردا با اختلاف بیشتر از ۴ امتیاز از سد کوشا سپهر سبلان بگذریم، به احتمال ۹۵% قهرمان لیگ خواهیم بود. رویارویی با کوشا برای ما اهمیت زیادی دارد و قطعا به برد می‌اندیشیم. از طرفی پیش از این با اختلاف زیاد شاگردان خانم طیاری را برده بودیم. مطمئنا بازیکنانم اعتماد به نفس بالایی برای قهرمانی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *