تاریخ: 2015-07-23 شناسه خبر: 4627

جاي خالي اولي هوينس

جاي خالي اولي هوينس

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ از 5 سال پيش بايرن‌مونيخ توانسته خود را در جمع تيم‌هاى هميشه مطرح و مدعى در رقابت‌هاى ليگ قهرمانان اروپا نگه دارد. بى‌ترديد اولى هوينس رئيس سابق اين باشگاه آلمانى نقشى بسيار مهم در دست‌يابى بايرن مونيخ به چنين جايگاهى در فوتبال اروپا که فتح اولين سه‌ گانه تاريخ باشگاه در سال‌2013 ‌نقطه اوج آن بوده، داشته است. از آن زمان به بعد اما تغييرات بسيارى در بايرن‌مونيخ به وجود آمده و برخى از چهره‌هاى تاثيرگذار، باشگاه را ترک کرده يا به عقيده برخى از هواداران مونيخى آن‌ها را مجبور به ترک باشگاه کرده‌اند.

حال بعد از جنجال‌هاى اخير به وجود آمده بعد از جدايى باستين شواين‌اشتايگر و حتى دکتر مولر ولفارت پزشک باشگاه، اين پرسش در ذهن دوستداران فوتبال مطرح شده که آيا چنين اتفاقاتى در صورت حضور اولى هوينس در مسند رياست باشگاه بايرن‌مونيخ نيز رخ مي‌داد؟ اگر اولى هوينس در اين ‌2 فصل اخير همچنان تصميم گيرنده اصلى در باشگاه بايرن‌مونيخ بود، آيا مجوز خروج باستين شواين‌اشتايگر اسطوره باشگاه، تونى کروس ستاره جام‌جهاني‌ و مهاجم با کيفيتى نظير ماريو ماندزوکيچ از مونيخ صادر مى‌گرديد؛ آن هم بدون برگزارى مراسم رسمى خداحافظى با هواداران حاضر در استاديوم آليانس آره‌نا؟ آيا دکتر مولر ولفارت پزشک معتمد تيم و بسيارى از ورزشکاران مطرح دنيا مى‌توانست به راحتى سابقه همکارى‌40 ساله خود با بايرن‌مونيخ را ناديده بگيرد و باشگاه را ترک نمايد و برخى از بازيکنان نه چندان تاثيرگذار نظير ژابى آلونسو، خوان برنات و يا په‌په رينا به کادر باشگاه اضافه مى‌شدند؟‌ بسيارى از کارشناسان فوتبال آلمان به بحران هويتى جدى در بايرن‌مونيخ اعتقاد دارند. چهره بايرن‌مونيخ بى‌ترديد از 2 سال پيش دست‌خوش تغييرات فراوانى شده که چندان باب ميل هواداران و حتى برخى از بازيکنان متعصب باشگاه نبوده‌، علت چنين تغييراتى را در فلسفه باشگاه بايرن مونيخ مى‌توان در افزايش قدرت پپ گوارديولا و ضعف مديريتى کارل ‌هاينس رومنيگه جست وجو نمود.

از زمان حضور پپ گوارديولا در بايرن‌مونيخ بسيارى از بازيکنان کليدى نظير ماريو ماندزوکيچ، تونى کروس، باستين شواين اشتايگر اسطوره فوتبال مونيخى‌ها و يا ژردان شقيرى که مى‌توانست در آينده با جانشينى آرين روبن و يا فرانک ريبرى، نقش مهمى را در تيم ايفا نمايد، مجبور به ترک مونيخ شده‌اند.

اين روزها هم که بحث انتقال توماس مولر به منچستريونايتد بيش از پيش جدي به نظر مي‌رسد. علاوه بر مولر شايعاتي نيز د‌رخصوص پيوستن ماريو گوتزه به يوونتوس شنيده مي‌شود. شواهد و قراين حاکي از آن است که سياست‌هاي نقل و‌انتقالاتي مونيخي‌ها در غياب اولي هوينس چندان درست پيش نمي‌رود. بى‌ترديد جلب رضايت پپ گوارديولا براى پيوستن به بوندس‌ليگا از شاهکارهاى اولى هوينس بوده، اما به احتمال فراوان در صورت تداوم حضور او در مسند رياست باشگاه بايرن‌مونيخ با توجه به شخصيت کاريزماى اولى هوينس، قدرت و اختيارات اين سرمربى اسپانيايى کمى محدودتر بود و بايرن‌مونيخ بر اساس فلسفه و ارزش‌هاى خود مجوز صدور جدايى بازيکنان بزرگ و کليدى تيم را صادر و نسبت به جذب بازيکنان جديد اقدام مى‌نمود. در اين شرايط بحراني و آشفته بازار نقل و‌انتقالات جاي خالي رئيس سابق بيش از پيش حس مي‌شود و بايد ديد باواريايي‌ها چگونه فصل نقل و ‌انتقالات را پشت سر مي‌گذارند./روزنامه خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.