تاریخ: 2017-03-08 شناسه خبر: 46858

تنیس جام آزاد بی‌ان‌پی پاریباس؛

سیدبندی بخش زنان تنیس ایندین ولز ۲۰۱۷

مسابقات تنیس جام آزاد بی‌ان‌پی پاریباس از ششم مارس در ایندین ولز کالیفرنیا آغاز می‌شود با بخت‌های قهرمانی در این رویداد بزرگ تنیس آشنا شوید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات تنیس جام آزاد بی‌ان‌پی پاریباس از ششم مارس در ایندین ولز کالیفرنیا آغاز نوزدهم همین ماه به پایان می‌رسد.

این رویداد ورزشی جز مسابقات پرمیر مندیتوری (۱۰۰۰ امتیازی) تنیس بوده و هر ساله برترین‌های تنیس زنان جهان خود را برای شرکت در این رقابت‌ها آماده می‌کنند.

سال ۲۰۱۵ سرنا ویلیامز، پس از ۱۴ سال دوری از این بازی‌ها، برای اولین بار در آن شرکت کرد و در نیمه نهایی مقابل سیمونا هالپ قهرمان ایندیلن ولز ۲۰۱۵ شکست را پذیرفت. وی همچنین فینال سال گذشته بعد از باخت مقابل ویکتوریا آزارنکا دوم شد.

انتظار می‎رفت در غیاب ویکتوریا آزارنکا که در مرخصی زایمان به سر می‌برد شماره یک تنیس زنان جهان اصلی‌ترین گزینه قهرمانی در این رقابت‌ها باشد اما سرنا قهرمان گرند اسلم آزاد استرالیا در سال ۲۰۱۷ روز گذشته بعد از آسیب دیدگی زانو از حضور در این رقابت‎ها کناره گیری کرد.

البته غیبت سرنای ۳۵ ساله فرصتی استثنایی برای آنجلیک کربر آلمانی شماره یک سابق زنان جهان و شماره دوی فعلی، خواهد بود. چرا که در حال حاضر این دو با اختلاف بسیار کم در کشاکش صدرنشینی در جدول تنیس بازان زن جهان قرار دارند. سرنا برای بقا در صدر جدول باید حداقل به نیمه نهایی این رقابت‌ها صعود می‌کرد اما حالا فرصتی برای آنجلیک ایجاد خواهد شد تا مجددا صدر رنکینگ جهانی تنیس زنان را در اختیار گیرد.

سیدبندی زنان در مسابقات تنیس ایندین ولز ۲۰۱۷ :

نام تنیسور رنکینگ سید
آنجلیک کربر ( آلمان ) ۲ ۱
کارولینا پلیشکووا ( جمهوری چک ) ۳ ۲
سیمونا هالپ ( رومانی ) ۴ ۳
دومنیکا سیبلکووا ( اسلواکی ) ۵ ۴
اگنیشکا رادوانسکا ( لهستان ) ۶ ۵
گاربینیه موگوروزا ( اسپانیا ) ۷ ۶
اسوتلانا کوزنتسووا ( روسیه ) ۸ ۷
مدیسون کیز ( آمریکا ) ۹ ۸

سید شماره ۱ آنجلیک کربر : کربر آلمانی سال ۲۰۱۷ تا به حال نتایج خوبی نداشته است. وی دور یک چهارم تنیس اوپن استرالیا مقابل کوکو وندوگ آمریکایی شکست خورد. یک هفته پیش در نیمه نهایی تنیس دبی به الینا اسویتولینا باخت. همچنین در مسابقات تنیس دوحه و سیدنی همان دور نخست رقابت‌ها حذف شد.

سید شماره ۲ کارولینا پلیشکووا : پلیشکووای ۲۴ ساله، سال ۲۰۱۷ در دو تورنمنت دوحه و بریزبن به قهرمانی دست یافته و تقریبا می‌توان گفت شروع نسبتا خوبی داشته است.

سید شماره ۳ سیمونا هالپ : او بعد از آسیب دیدگی زانو در مرحله یک چهارم مسابقات تنیس سنپترزبورگ با احتمال بسیار کم برای قهرمانی پا به این رقابت‌ها گذاشته است. او همچنین دور اول گرند اسلم استرالیا توسط شلبی راجرز آمریکایی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

سید شماره ۴ دومنیکا سیبلکووا : بعد از حذف در دور اول رقابت‌های تنیس دبی بخت بسیار کمی برای قهرمانی در این رقابت‌ها دارد.

سید شماره ۵ اگنیشکا رادوانسکا : او دو هفته پیش در مسابقات تنیس دبی با باخت مقابل سیسی بلیس تنیسور نوجوان ۱۷ ساله آمریکایی و حذف در دور دوم تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۷ شانس خود را برای قهرمانی در این رقابت‌ها کمتر از همیشه نشان داد. بهترین عملکرد او در سال ۲۰۱۷ صعود به فینال اوپن سیدنی بود جایی که مقابل یوهانا کنتای بریتانیایی شکست خورد.

سید شماره ۶ گاربینیه موگوروزا : قهرمان تنیس اوپن فرانسه ۲۰۱۶، از رقابت‌های تنیس دبی ۲۰۱۷ به دلیل آسیب دیدگی آشیل کناره گیری کرد. همچنین بعد از مصدومیت ران پایش از حضور در بریزبن انصراف داد. اما در این بین به یک چهارم تنیس ملبورن رسید. حالا با کلکسیونی از آسیب دیدگی در این رقابت‌ها حضور یافته و باید دید شانسی دارد یا نه؟!

سید شماره ۷ اسوتلانا کوزنتسووا : کوزنتسووا سال گذشته در مقدماتی ایندین ولز شکست خورد اما دو هفته پیش به فینال تنیس اوپن میامی راه پیدا کرد و جواز حضور در این رقابت‌ها را بدست آورد.

سید شماره ۸ مدیسون کیز : مدیسون با مشارکت در این رقابت اولین حضور خود در مسابقات تنیس سال ۲۰۱۷ را بعد از آسیب دیدگی طولانی تجربه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *