تاریخ: 2015-07-23 شناسه خبر: 4694

تداوم مشکلات تیراندازی و لغو سفرهای مکرر

ورزشبه گزارش سایت ورزش بانوان، باز هم مشکلات مالی و لغو سفری دیگر برای تیراندازان ایران. این روزها حضور در رقابت های رسمی به یک آرزوی دور از ذهن تبدیل شده است.

تیراندازی که یکی از فعال ترین فدراسیون ها بوده و ملی پوشان آن حداقل سالی 5 تا 6 اعزام برون مرزی اهم از اردوی تدارکاتی، مسابقات آسیایی یا جهانی داشتند این روزها با بی پولی لنگ یک سفر کوتاه مانده اند.

تیم ملی تیراندازی قرار بود برای آمادگی بیشتر جهت شرکت در رقابت های جهانی جمهوری آذربایجان، اردویی را در شهر هانوفر آلمان برپا کنند که باز هم با بدقولی وزارتی ها به دلیل تامین نشدن هزینه‌های لازم این سفر انجام نمی‌شود. بدین ترتیب مشکل این رشته بعد از نداشتن تفنگ، ساچمه و فشنگ این بار به اردوهاش رسید که لغوی دیگر را پیش رو دارد.

الهه احمدی، تیرانداز ششم المپیک لندن بعد از یک سال دوری اش از این رشته به اردوها برگشته است و تمرینات منظمی را پی گیری می کند اما هر دفعه با وضعیت جدیدی روبرو می شود و اینکه بتواند خود را در رقابت های رسمی تست کند و امیدوار به کسب سهمیه شود را از دست می دهد.

او هر چند مهدی هاشمی رئیس فدراسیون را بی تقصیر می داند اما می گوید: من تنها یک تیرانداز هستم و نباید در این امر دخالت کنم ولی امیدوار هستم که شرایط به نحوی پیش برود که مشکلات از سر راه  برداشته شود وگرنه دو رقابت دیگر بیشتر نداریم و با این اوصاف ریو را از دست می دهیم.

این ملی پوش همچنین از نیاز فدراسیون به یک مدیریت بحران تاکید می کند: با وجود این همه پتانسیل و داشتن تیراندازان زبده نیاز به یک میدیریت بحران داریم تا این بذرهای آماده را به خوبی آبیاری کرده و به سرسبزی برساند. برای من هم خیلی سخت است در طول 14 سالی که در این رشته هستم سخت تمرین کردم و برای رسیدن به المپیک، مدال های آسیایی وجهانی تلاش مضاعفی داشته ام. الان هم بعد از المپیک لندن و یکسال دوری به سختی به تمرینات برگشتم ولی می بینم بدلیل نداشتن فشنگ و اسلحه های جدید آینده رشته ورزشی ام در خطر است.متاسفانه وزرات ورزش هم بودجه خوبی را در اختیار این فدراسیون نمی گذارد!

در جایی که آنقدر پول در اختیار بعضی رشته ها مثل فوتبال و  والیبال گذاشته می شود که نمی دانند با آن چه کنند! مگر آنها چقدر هزینه می کنند؟ این دو تیم یک خرج مربی دارند و یک بدنساز و سفرهایی که تیم ملی به آن می رود اما در تیراندازی هر نفر هزینه لباس، تفنگ، فشنگ و… دارد که باید حداقل هر دو سال تعویض شود. اما ما که مدت هاست از این تعویض ها خبری نداریم. تا کی باید هاشمی، رئیس فدراسیون از خود مایه گذاشته و از پوئن های خود برای قرض کردن پول استفاده کند و مشکلات تیم را حل کند؟ کی قرار است وزارتی ها به تیراندازی توجه کنند. مگر نمی بیننند ورزشکاران این رشته چه تلاشی می کنند!

در ادامه احمدی با توجه به پیش رو بودن دو رقابت مهم دیگر برای کسب سهمیه بیان می کند: به غیر از رقابت های جمهوری آذربایجان که در مردادماه برگزار می شود. یک دوره مسابقات انتخابی در کویت پیش روست که آخرین شانس ما برای ریوست. البته اگر با این منوال پیش برود باز هم فکر نمی کنم بتوانیم سهمیه بگیرم. باور کنید رئیس فدراسیون تمام تلاشش را کرده و تعجب می کنم که این رشته اسپانسری ندارد. ضمنا” من و سایر هم تیمی هایم تمام تمرکزمان را بر روی اردو مسابقات گذاشته ایم و منتظر یک معجزه هستیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.