تاریخ: 2017-04-08 شناسه خبر: 47571

لیدا فریمان کاندید شورای شهر تبریز شد؛

کاندیداتوری اولین بانوی پرچمدار المپیک ایران در شورای شهر تبریز

ليدا فريمان اولین بانوی المپیکی ایران در رشته تیراندازی

ليدا فريمان اولين بانوی پرچم دار کاروان ایران در بازی‌های المپيک و اولين مدال آور آسيايی ايران كانديدای شورای اسلامی شهر تبريز شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ لیدا فریمان اولین بانوی پرچم دار کاروان المپیکی ایران در بازی‌های ١٩٩۶ آتلانتا در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز ثبت نام نمود.

این اولین بانوی مدال آور آسیایی همچنین به کمپین رأی من روحانی نیز پیوسته است. لیدا فریمان می‎گوید سد شکن است، می‎گوید او بود که راه‏ را باز کرد تا بانوان ورزشکار ایران بتوانند امروز با صلابت در میادین بین‎المللی حاضر شوند و برای کشورمان افتخار آفرینی کنند. می‎گوید او و امثال او سختی زیادی کشیده‎اند که ورزش بانوان به جایگاه کنونی برسد.

لیدا فریمان نخستین ورزشکار زنی است که پس از انقلاب در المپیک حاضر شد. او نخستین پرچمدار زن ایران در تاریخ المپیک است. تیراندازی که امروز از خانه‎اش، همان ورزش مورد علاقه‎اش، همان که در آن مدال‎های متعددی کسب کرده، همان که عاشقش بود، خیلی دور است. او امروز به جای حضور در سالن‎های تیراندازی، کارهای گرافیکی انجام می‎دهد و گویا گوشه چشمی هم به انتخابات شورای شهر داشته و خواسته تا شانس خود را امتحان کند.

لیدا فریمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *