تاریخ: 2015-07-24 شناسه خبر: 4788

استعدادی که به یک باره در کرواسی شکوفا شد

ورزش

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سمیرا ارم از آن استعدادهای نابی است که با چهار ماه تمرین سهمیه تیراندازی بازی های پاراالمپیک را به دست آورد.

توانایی وی توسط حسین امیری، سرمربی تیم ملی شناسایی شد و از 17 فروردین ماه به اردوهای تیم ملی راه یافت و در ماده تپانچه بادی مسابقات جهانی کرواسی به نشان زرین طلا دست یافت و بلیت بازی های پاراالمپیک برزیل را نیز به چنگ آورد.

این تیراندازی خوش نام شیرازی همچنین ساره جوانمردی همشهری خود را کنار زد و در جایگاه نخست ایستاد.

وی از دو مدال طلایی که در مسابقات جهانی به دست آورده خوشحال است و دلیل موفقیتش را توکل به خدا و تاثیر تمرینات مربی تیم ملی می داند.

سمیرا ارم به سایت ورزش بانوان گفت: تجربه ای از مسابقات بین المللی نداشتم و به رقبای دیگرم که در یک خط قرار داشتند توجهی نکردم چون باعث ایجاد استرس می شد، با تمرکز روی کارم در دو ماده انفرادی و تیمی p2 موفق به کسب مدال طلا شدم، اما توقع کسب مدال طلا نداشتم و فکر نمی کردم با این سرعت نتیجه کسب کنیم. در بخش تیمی نیز رکورد جهانی را جابجا کردیم.

وی همچنین به تمرینات سختش قبل از آغاز مسابقات اشاره کرد و افزود: وقتی در خط تیراندازی قرار گرفتم اصلا به نتیجه فکر نکردم و تنها روی تیری که می زدم تمرکز کرده بودم. بعد از مسابقه نیز اصلا به مانیتوری که نتایج را ثبت کرده بود توجهی نکردم و وقتی خانم مشرف جوادی تبریک گفت متوجه شدم قهرمان شدم.

بانوی المپیکی ایران درخصوص رقبایش اظهار داشت: رقیب اصلی من تیرهایی است که نشانه می گیرم، چون با خطا رفتن یک تیر کارم برای کسب مدال سخت تر می شود. ساره جوانمردی را نیز به چشم رقیب نگاه نمی کنم. وی الگوی من است و از قدرت و تکنیکش الگو می گیرم.

وی هدفش را بالا بردن پرچم ایران در بازی های پاراالمپیک دانست و ادامه داد: هدف همه ما تیراندازان بالا بردن پرچم ایران در بازی های پاراالمپیک است. هیات شیراز نیز همه احتیاجات ما را مرتفع کرده است و فکر می کنم بعد از این مسابقات به آرامش روحی نیاز داریم. بعد از آن اصلی ترین نیازمان تجهیزات و امکانات است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.