تاریخ: 2015-07-25 شناسه خبر: 4790

آماده‌ام هر لحظه کادرفني خواست در خدمت تيم ملي باشم

 آماده‌ام هر لحظه کادرفني خواست در خدمت تيم ملي باشمبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ اميد نوروزي که در جريان مرحله نهايي انتخابي تيم ملي تنها يک لحظه کنترلش را از دست داد تا با چوب اعتراضش را به ناداوري اعلام کند، در مصاحبه با خراسان تاکيد دارد به حکم کميته انضباطي و تصميم کادر فني احترام مي‌گذارد. او حالا آمادگي آن را دارد تا در صورت صلاح‌ديد مسئولان فدراسيون و کادر فني در مسابقات جهاني به تيم ملي کمک کند.

بعد از اتفاقاتي که در جريان انتخابي افتاد، در چه شرايطي هستيد؟

وضعيت من که مشخص است. کميته انضباطي برايم حکمي صادر کرده بود مبني بر اين‌که 6 هفته مشغول به آموزش کشتي‌گيران مستعد شوم.

اما شما به اين حکم اعتراض داشتيد. آيا اين اعتراض را به صورت رسمي اعلام کرديد؟

بله. اعتراضم به کميته استيناف رفت و مبلغ‌20 ميليون توماني که به عنوان جريمه نقدي برايم در نظر گرفته بودند به‌10 ميليون تومان کاهش يافت. اما 6 هفته آموزش کشتي‌گيران در استان‌هاي مستعد کشتي فرنگي همچنان پا برجاست. البته 2 هفته آن با آموزش کشتي‌گيران در شيراز به اتمام رسيد که نامه آن هم به فدراسيون ارسال شده. مانده 4 هفته ديگر که قرار است 2 هفته آن را در آذربايجان شرقي و 2 هفته بعدي را احتمالا در کردستان مشغول به آموزش کشتي‌گيران باشم.

آيا به نظر شما حکمي که برايتان صادر شد، منصفانه بود؟

اين نظر کميته انضباطي بوده و من هم آن را انجام مي‌دهم.

برنامه کاري‌تان بعد از اجراي حکم انضباطي چيست؟

مشغول پي‌گيري تمريناتم هستم. قرار است‌10‌مهر با تيم ارتش‌هاي ايران در المپيک ارتش‌هاي جهان شرکت کنم.

اما شهريور ماه هم مسابقات جهاني برگزار مي‌شود…

بله. من هم شرايط خوبي براي حضور در مسابقات جهاني دارم و اگر لازم باشد و کادر فني صلاح بداند در خدمت تيم ملي براي حضور در مسابقات جهاني خواهم بود.

يعني به خاطر اتفاقاتي که در جريان انتخابي افتاد، ممکن است شما شانس حضور در مسابقات جهاني را از دست بدهيد؟

هنوز چيزي مشخص نيست. اما در حال‌حاضر نام من در ليست نفرات اعزامي به مسابقات جهاني نيست. البته ممکن است طي يکي‌، 2 هفته آينده تصميمات عوض شود. نظرکادر فني در اين زمينه مهم است. به هر حال من از هر جهت آماده هستم و هر لحظه که نياز باشد حاضرم به تيم ملي کشورم کمک کنم.

درحال حاضر کادر فني کدام فرنگي‌کار را به عنوان جايگزين شما در مسابقات جهاني در نظر گرفته است؟

مهدي زيدوند، کشتي‌گير خوزستاني که در جريان انتخابي اول شد، نفر جايگزين من خواهد بود. او در حال حاضر در اردو حضور دارد اما بايد در جام پيت ‌لانسکي هم کشتي بگيرد تا مشخص شود شرايطش چگونه خواهد شد. ضمن اين‌که من کاري به کسي ندارم و تمريناتم را دنبال کرده‌ام.

به نظر شما صرف اول شدن در انتخابي مي‌تواند ملاک مدال‌آوري يک نفر در مسابقات جهاني باشد؟

بالاخره‌ ديدگاه‌ها بايد تا حدودي کارشناسي‌تر باشد. ببينيد، سال گذشته درحالي به مسابقات جهاني ازبکستان اعزام شدم که قبل از آن کشاله رانم پاره شده بود و نزديک به 3 ماه تمام هيچ تمريني نداشتم اما با 2 ماه تمرين عازم مسابقات جهاني شدم. در فينال هم داوران حق مرا خوردند که نايب قهرمان شدم. اما وقتي به ايران برگشتم نزديک به 4 ماه درگير درمان پاي مصدومم بودم.‌70 جلسه فيزيوتراپي رفتم و 70 جلسه آب‌درماني. با اين شرايط و 15‌روز تمرين به مسابقات انتخابي آمدم تا به قانون کادر فني احترام بگذارم. اما متاسفانه با داوري اشتباهي که در کشتي من در انتخابي اتفاق افتاد، داور کشتي را از دست من درآورد و باعث شد يک‌سري ناراحتي‌هايي پيش بيايد. البته گذشته‌ها گذشته ولي در کل شرايطم خوب است و هر موقع فدراسيون، آقايان خادم، بابک، پازاج صلاح بدانند حاضرم در خدمت تيم ملي باشم.

آيا با آقاي بنا در ارتباط هستيد؟

نخير. با بنا در ارتباط نيستم. البته گاهي تلفني ‌حال ايشان را مي‌پرسم.

نظر آقاي بنا درخصوص اتفاقات اخير کشتي فرنگي چيست؟ او کسي بود که اصلا اعتقادي به انتخابي نداشت اما تيمش هميشه بهترين نتايج را مي‌گرفت.

ببينيد، انتخابي چيز خوبي است اما بايد ديد در چه شرايطي هستيم. قهرماني که سال‌هاي سال وزن کم کرده و آسيب‌ديده‌ و اصطلاحا بدن سالمي ندارد که نمي‌تواند سالي 2 بار آماده انتخابي يا حضور در تورنمنت شود. اگر نتيجه خوب از قهرمانان بخواهيم، معمولا قهرمانان سالي يک‌بار آماده مي‌شوند و يا در مسابقات جهاني شرکت مي‌کنند و يا المپيک. اما اگر غير اين باشد و يک قهرمان در تورنمنت‌هاي مختلف شرکت کند، يک‌دفعه مي‌بيند که تايم زيادي را از دست داده، شرايط بدني‌اش هم خوب نيست و به نتيجه دلخواهش هم نمي‌رسد. الان من کشاله رانم دچار پارگي شده، رباط مچ پاي راستم پاره شده، ديسک گردن و کمر دارم، تمام انگشتان دستم شکسته است. بنابراين نمي‌شود يک ورزشکار بيش از حد به خودش فشار بياورد.

با وجود تمام اين آسيب‌ديدگي‌ها پرداخت‌هاي مالي به کشتي‌گيران هم اصلا تعريفي ندارد.

بله. سال گذشته من نايب‌قهرمان جهان شدم و براي اين مقام‌40، 50 سکه برايمان در نظر گرفته بودند که با وجود گذشت چيزي حدود يک‌ سال هنوز يک ريال هم به ما پرداخت نشده است./روزنامه خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.